Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja az aranyhalamnak?

Mi a baja az aranyhalamnak?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves aranyhalunk ami egy hónapja étvágytalan, az akvárium alján fekszik. Sokszor oldalra húz úszás közben, vagy csak simán "pihenés" közben felfordul. Ezután felriad, és arrébb úszik, majd ismét oldalra dől. A fején fél hónapja pát fehér pötty megjelent, egy hétig rajta volt, azóta csak egy kis csomó/kinövés látható a fején. Ami még furcsa, hogy a szeme mintha opálos lenne, nem fekete a pupillája, hanem mintha átlátszó lenne...

Széles spektrumú antibiotikumma, majd parakillel kezeltük, egy kicsit jobban érezte magát, de étvágya nem jött vissza.

Az akvárium 120 literes, dupla szűrés van benne.



2016. dec. 12. 22:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ha oldalra dől/úszik lehet az úszóhólyagjával is baj.
2016. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ha az úszóhólyagjával van probléma azt hogyan tudom orvosolni? De mindezek mellett kicsit olyan, mintha szellemileg nem lenne a toppon.
2016. dec. 13. 09:28
 3/24 anonim ***** válasza:
19%
írd le a tartási körülményeket. a dupla szűrés mi a franc? :DDD (vízcsere, halak pontos száma, szűrő ponton típusa...)
2016. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A dupla szűrés alatt azt értettem, hogy van egy belső és egy külső szűrő is. A akváriumban van még 3 gurámi, 1 vitorlás, 1 algaelvő és 2 páncélosharcsa.
2016. dec. 13. 11:33
 5/24 anonim ***** válasza:
26%

aranyhalas te vagy az? :D

és hány fokon tartod őket? mert ezeket a halakat nem tudod együtt tartani úgy ,h valamelyiket ne kínoznád...

2016. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
23%
vízcsere? szűrő pontos típusa?
2016. dec. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen aranyhalasra gondolsz. Aranyhalas kérdést tettem fel, ezért lehetek aranyhalas is akár.. :D


A hőmérséklet 23 fokon van


A belső szűrő teljesítménye 22W - márkája diversa

Külső szűrő eheim, teljesítménye 8W


Az aranyhalnak eddig semmi baja nem volt. 2 évig vígan elvolt, pedig ugyan ezek voltak a lakótársai akkor is.

Csak az utóbbi 1 hónapban produkálta a leírt tüneteket.

Agyvérzést esetleg kaphat egy aranyhal?:O

2016. dec. 13. 14:21
 8/24 A kérdező kommentje:
teljes vízcsere kb egy éve volt, részleges vízcserét szoktam csinálni kb 2 hetente. A szűrőt hetente takarítom
2016. dec. 13. 14:22
 9/24 Liki István ***** válasza:
Csak tippem lenne! Ikra visszamaradás! Bár ez kora ősszel szokott előjönni, ha tavasszal nem tudott ívni a hal! Csak a viselkedése eggyezik meg a leírtakban, de ha a hasa is puffadt, akkor valószínűbb! Jobb esetben felszívódik, de ez nagyon ritka!
2016. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
A jobb oldala meg van duzzadva. Ikrát soha nem rakott. Ez lett volna az első és nem jött volna össze?:O És ha nem szívódik fel akkor mi lesz? Ugye nem fog elpusztulni?
2016. dec. 14. 16:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!