Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a baja az aranyhalamnak?

Mi a baja az aranyhalamnak?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves aranyhalunk ami egy hónapja étvágytalan, az akvárium alján fekszik. Sokszor oldalra húz úszás közben, vagy csak simán "pihenés" közben felfordul. Ezután felriad, és arrébb úszik, majd ismét oldalra dől. A fején fél hónapja pát fehér pötty megjelent, egy hétig rajta volt, azóta csak egy kis csomó/kinövés látható a fején. Ami még furcsa, hogy a szeme mintha opálos lenne, nem fekete a pupillája, hanem mintha átlátszó lenne...

Széles spektrumú antibiotikumma, majd parakillel kezeltük, egy kicsit jobban érezte magát, de étvágya nem jött vissza.

Az akvárium 120 literes, dupla szűrés van benne.



2016. dec. 12. 22:15
1 2 3
 11/24 Liki István ***** válasza:
Az aranyhalban két évig fejlődik az ikra! Ezt nem szabályozza náluk semmi, csak az ívást a hím hormonjainak a kibocsátása és a násztánca! Ez nem volt meg nála! Most gyakorlatilag hullamérgezése van, ami legjobb esetben felszívódik, de ez nagyon ritka! Az akváriumi aranyhaltartásnak ez egy átka, de nem tudhat mindenki róla! Én már sok éve tartok aranyhalat és volt már néhány ilyen halálesetem! Persze az nem is biztos, hogy ez a baja! Sajnos nem igazán tudsz tenni érte!
2016. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
És ha vennék egy hímet? Szegénykém borzalmas állapotban van.. Ebben a magatehetetlen állapotában bebújt az alganyalóm odújába, kijönni persze már nem tudott.. Későn vettem észre, és mire kiszedtem onnan, az oldala, feje, farka csupa véraláfutás volt, nem mellesleg a farka is szétment, apró szálakra "bomlott" :,( Rossz nézni szegényt, hogy sebesen, magatehetetlenül jobbra-balra dől :( Esetleg valami gyógyszer nincs arra, hogy az ikra felszívódjon?
2016. dec. 21. 19:48
 13/24 Liki István ***** válasza:
Szerintem ne kísérletezz hímmel! Ehhez már késő és a hely és az idő sem lenne megfelelő, ráadásul egy nőstényhez legalább kettő hím kell, de nem egy beteg halhoz! Én csak azért írtam le ezeket, hogy ha van egy mód rá, ne ess mégegyszer ilyen hibába! Sajnos nála nincs mit tenni!
2016. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Ha valóban ez a baja, remélem felszívódik az ikra, és jól lesz:( De lassan már 2 hónapja ebben az állapotban van. Nem halt volna bele ennyi idő alatt??
2016. dec. 25. 11:11
 15/24 Liki István ***** válasza:
Én már több mint 20 éve tartok aranyhalat kissebb megszakításokkal és ezzel a problémával tudom, hogy hosszú ideig tud élni egy hal! Más betegségekkel ilyen sokáig nem húzza! Azért írtam még az elején azt is, hogy ez kora ősszel szokott előfordulni, mert a tapasztalatom is ez és szakkönyvben is ez van írva! Ha túléli akkor örülj neki, mert nálam még egy sem élte túl! Amúgy még bélelzáródása lehetett volna, de az is hamar elvitte volna, mivel szobahőmérsékleten az anyagcseréje is gyors!
2016. dec. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Ohh szegénykém. :( akkor sok jóra ne számítsak:( Köszi a válaszokat.... Még annyi, hogy a te halaid meddig húzták ebben az állapotban??
2016. dec. 26. 20:08
 17/24 Liki István ***** válasza:
Az az igazság, hogy ilyen sokáig nem! Amúgy még utánna néztem és van még egy betegség ilyen tünettel, de az bakteriális, amit kizárnék, mivel a kissebb halaid hamarabb elkapták volna!Amúgy most mennyire van rosszul?
2016. dec. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Ugyan annyira mint eddig. Nem romlott az állapota, de sajnos nem is javult. A bevérzései felszívódtak azóta amit az odúban szerzett, de még mindig étvágytalan, úszni is csak dülöngélve. Tegnap óta viszont az aljzaton pihen. Még él, mert forgatja a szemeit és a kopoltyúja is mozog. De összesítésben nincs túl jó passzban..
2016. dec. 28. 11:34
 19/24 anonim ***** válasza:
mérj rá a ammóniaára, nitrátra
2016. dec. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Az aranyhal még mindig él, sajnos ugyan azokkal a tünetekkel, azonban annyi változás történt fel van puffadva. Olyan mint egy hasvízkóros hal, de a gázoktól puffadt. Néha szoktam látni hogy a farok uszonya alól 1-2 buborék felszáll, ilyenkor a hasa is lejjebb megy, a pikkelyei visszaállnak. Ez a ciklus naponta 5-6x zajlik le.. Nagyon sajnálom szegényt, mert borzaszó állapotban van. Én már majdhogynem mindent próbáltam, de eddig reménytelenül. Ha esetleg valaki tudja mi a baj, és hogyan orvosolhatom, kérem jelezze !! :,(
2017. febr. 6. 21:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!