Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért szürkül az aquariumom...

Miért szürkül az aquariumom vize? És mit tudnék ellene tenni? Lehet attol hogy nem megy maxon a külső szűröm? Mindig maxon kell menni?

Figyelt kérdés

190literes aquariumom van(fluval)

Fluval 205-ös külső szűrővel.

Tegnap beleraktam a halakat stb...következő nap estère mire hazaèrtem a munkábol kicsit homályos lett a viz! Minden jó a halak jol èrzik magukat bár nèha lent vannak az aquarium alján egymás mellet.(2aranyhal)

Segitsetek mit tehetnèk h tiszta legyen?



2016. dec. 14. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
járattad a szűrőt legalább 2 hétig a halak érkezése előtt, és szórtál be kaját, h legyen min elszaporodniuk a baktériumoknak. az nem baj ,h nem teljes gázon megy, de folyamatosan mennie kell.
2016. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
* járattad a szűrőt legalább 2 hétig a halak érkezése előtt, és szórtál be kaját, h legyen min elszaporodniuk a baktériumoknak ???
2016. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Ha nemrég indítottad akkor gyakrabban kell részleges vízcserét csinálni aranyhalak mellett meg pláne én úgy heti 30% vízcserét mondanék szénszűrés mellett, szerintem most is csinálj egy nagyobbat a biztonság kedvéért 40% vizet cserélj le. Egyenlőre több halat ne vegyél várj amíg beindul a biológiai szűrés is ez kb 1 hónap mert ha minden igaz ebben a szűrőben aktívszén is van ami kicsit lassítja bacik szaporodását. Elvileg az aktívszénnek ki kellene szűrnie a méreganyagok nagy részét a vízcserékkel együtt jól kellene működnie nem szabadna opálosodnia a víznek. Ha lejárt az ideje (kb 2-hónap) szerintem tegyél a szén helyére is kerámia, vagy üvegtöltetet. Kimostad a szűrőanyagokat?, mert akárcsak a szén ezek is porosak lehetnek és ettől is megtörhet a víz amíg a szivacs ki nem szűri, bár nem szabadna kijutnia a szűrőből ha jól van elhelyezve. Az volna a legjobb ha csinálnál egy ammónia tesztet nem tetszik ,hogy az alján vegetálnak. A halak a portól ami elvileg ki sem juthat ha alul felül perlon, vagy szivacs van nem viselkednének furcsán. Mikor és hogyan indítottad? A szűrőt állítsd közepesre és ahogy telítődik az-az lassul a kifolyás fokozatosan erősítsd amíg lehet, ha már nem tudod tovább fokozni akkor ki kell takarítani, ezt mindig levett akváriumvízbe csináld és elég csak átlögybölni ill a szivacsot kicsit kinyomkodni, a perlont kimoshatod csap alatt, ha nagyon összeállt akkor cserélni kell. Fontos dolog még a talajtakarítás is. Egyébként milyen talaj van?
2016. dec. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!