Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy döntöttünk, ideje a gyerkőcnek állatot venni (6 éves)).. Szeretnénk felelősségre tanítani, de még kicsi egy hörcsöghöz (én meg minden rágcsálótól rettegek, ennek megfelelően ki gondozná, ha megunja? - ergo kis rágcsáló kizárva). Tehát a kérdés: létezik olyan hal, ami viszonylag kicsi (kévézóasztalon elhelyezhető) akváriumban is elvan egyedül, és nem igényel speciális dolgokat? Tehát mondjuk csapvíz is jó, és nem kell folyton melegíteni. Nyilván legrosszabb esetben én nevelgetem majd, de az a sanda gyanúm, hogy annyira fogja imádni, hogy bekerül a szobájába. És akkor nem árt, ha kicsi az antikvárium. Szőrös jószágot ne javasoljatok, panelban lakunk, nyuszinak itt nem lenne jó helye, a rágcsálók kizárva, kutya, macska meg a házirend miatt nem lehet.

Előe is köszi a normális válaszokat!


2016. dec. 20. 22:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15%

Mini asztalkára rátéve egy pici akvárium? Ez jó....


Legalább lesz mit lelöknie a családnak.

2016. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Salx Narval ***** válasza:
A halak tartása mindig nehezebb mint a szárazföldi állatoké, hiszen azoknál nem kell az élőközegüket mesterségesen biztosítani. A levegő adott dolog, a vízhez azért kicsit több kell, hogy élhető legyen és maradjon. Tényleg ne ezt válasszátok ha még 30-liternek sincs helye. Viszont azt elárulom bármit is választotok az nektek kell gondoznotok hosszú távon, jobb ha ezt így gondoljátok át. A gyerkőc legfeljebb néha besegít, ha nem játszhat az állattal hamar megunja a nézegetést, sőt akkor is ha történetesen játszhat vele mint pl egy cicával, kicsi ő még. Nektek kell gondoskodni az állatról ő pedig segít nektek legalábbis eleinte.:D Igazából egy ekkora kisgyereknek az volna jó ha lehetne egy macskátok, vagy kiskutyátok, stb, velük játszhatna, simogathatná őket és persze a nevelésükben, gondozásukban ő is részt vehetne és mondhatná, hogy az övé is. Ha kisemlősöket nem tarthattok, halaknak nem tudtok megfelelő akváriumot biztosítani, szerintem más pár literes üvegedényben tartható csigát, sórákot, törpegarnélát, rovart, kétéltűt akkor vegyetek ha nektek is tetszik mert a gyerkőcöt nem fogja lekötni hosszabb időre az biztos. Én várnék a "saját" állatkával még pár évet.
2016. dec. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Salx Narval kb leírta a véleményebet.


Egy vízi életformának az adott víztömeg az egész élettere.

Ott eszik, ürít, szaporodik.

Ezért az egész egy élő, érzékeny egység, a mikroflórájával, minden egyébbel együtt.


Nincs olyan, hogy halat tartasz, vagy rákot tartasz.

Kizárólag úgy működik, hogy akváriumot tartasz fenn, amiben a fent említett állatok a legfejlettebbek.


A sórákhoz is kellenek gépek, hangos légpumpa, erős levegőztetés.


Talán még egy nagyobb, sima csapvizet igénylő, és nem túlszaporodó amano garnéla megoldás lehet. Ezekből is több kell, minimum 20 literes akvárium, 5-6 garnélának.

Fűteni nem föltétlenül kell, de szűrni természetesen kell a vizet.

2016. dec. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Platypus ***** válasza:

Egyébként a ház házirendje a jelenleg hatályos törvények szerint nem tilthatja meg sem a kutya, sem a macskatartást, úgyhogy ha erre vágysz, nyugodtan lehet.


Ha viszonylag kevés felszereléssel tartható állatkára vágysz, akkor ajánlom a mini tarisznyarákokat. Vámpír, vörös ördög meg hasonló fantázianeveken árulják őket. Nagyon szép színesek, és egyetlen lámpára lesz szükség a terráriumukhoz. Erdei, mohás terráriumot kell berendezni nekik egy kis tavacskával. A fűtést a lámpa biztosítja, a vizestálkát meg naponta kell frissíteni, így nem kell szűrő.

2016. dec. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Liki István ***** válasza:
Egy 30 literes akváriumban egyszerű tartással szűrő és levegőztető nélkül lehet tartani kínai tűzhasú gőtét! 2-3 kényelmesen elvan egymással, a mozgásra mindíg figyelnek, elég érdekesek. Néha bírkóznak egymással, ami elég szórakoztató! Szárazföld és víz is kell nekik, ezzel elég változatos az életük. Csak mozgó állatot esznek. Vízicsigákkal megférnek, ezen belül az almacsigát tudom kiemelni. Vízinövény csak olyan ajánlott, ami a hidegebb vízet szereti! Az akvárium tetejére ajánlott egy plexi lap, pici lyukakkal kifúrva a levegő miatt, mert állítólag ki tudnak mászni az üvegfalon!
2016. dec. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mit érdemes egy gyereknek első állatkának? Jó lenne a kutya, de itt a házban abból már sok gond volt. Ezért is tiltják.
2016. dec. 21. 20:24
 17/18 anonim ***** válasza:
A kutya még az akváriumnál is több foglalkozást igényel.
2016. dec. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Esetleg egy papagáj?

Ahhoz is érteni kell, meg kell szelídíteni, ilyesmi, annak utána kell olvasni, de az is nagy élmény, és utána tök jópofák.

2016. dec. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!