Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért csak a guppik szaporodna...

Miért csak a guppik szaporodnak, a mollik nem?

Figyelt kérdés

Kaptuk egy 20 literes akváriumot, amikor hozzánk érkezett, volt benne vagy 20 guppi, amiből én 16-ot elajándékozásra ítéltem, mert egy kissé túlzsúfoltnak láttam a helyzetet. A négy megmaradt halacska mellé a gyermekeim választottak "színesebb" halakat, egy black mollit, egy fehéret, egy aranyszínűt és két borostyánt, változó nemekben.

A helyzet változatlan 3-4 hónapja.

Látszik, hogy a mollik is és a guppik is kergetik egymást, de egyelőre még csak a guppik szaporodtak, pedig már nagyon várjuk a mollik gyermekáldását is. Mi lehet a baj, vajon nálunk miért nem lesznek kishalak? Vagy legyünk még türelmesek?



2016. dec. 25. 16:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Na állj!!!!


Igen, sajnos tudom, hogy vannak olyan emberek, akik képesek 1 perc múlva a napot is lehazudni az égről, bármit állítanak, simán letagadják.


De ez oda van írva!


Szerinted nem tudunk 6 centivel feljebb olvasni?


Kaptatok 20 literben 20 guppit. Ennyit kaptatok, ezzel kellett bánni.

(más kérdés, hogy tökmindegy kit bántok meg, akkor se fogadom el, ez evidencia, ez nem ajándék, hanem bunkó rátukmálás)


16-ot elajándékoztál, (lehet hogy wc-nek, mert max teknős tartók fogadnak be 16 guppit) maradt 4 guppi.


Ez volt az alap! 4 guppi 20literben!


És ha lett volna egy minimális józan eszed, vagy 2-t kattintottál volna, akkor csak hímeket hagytál volna, szóval ez már tisztán a te felelősséged, hogy vegyesen hagytad a nemeket.

Meg persze az is, hogy a szaporulatot is otthagytad abban a 20 literben.

(És nyilván a mollik is.)


Egy hím guppi nem nagyobb mint egy nanohal, 20 literre 4 hím... hát közel se ideális, de nem a legdurvább tragédia, bele lehet kötni, de azért nem savaznának (savaznánk) ennyire, pláne, ha a többi körülmény rendben van.


Ehelyett vegyes tartásban rommá szaporították őket, hogy megint teszkós medence kinézetű legyen, pluszt 100 literre való, szintén elevenszülő halakkal társítottátok, csak azért, mert a gyerekednek az tetszett.

És még most se állnál le, hiszen még mindig arról szól a kérdés, miért nem szaporodnak a mollik is...

Ezt nem ajándékba kaptátok, az ajándékot sikerült kompromisszumokkal ugyan, de elfogadható szintre hozni.


Utána csesztétek el, azzal a tipikus emberi hozzáállással, amitől valami rejtélyes módon szilárd meggyőződése van az embereknek arról, hogy a természet majd felebaráti szeretetből úgy működik, ahogy a fantáziáikban elképzelték.


Nem tudok jobb példát a széles szájú orrszarvúnál.


És hangsúlyozom, nem a 4 guppira gondolok, hanem az ismételt elszaporításra, meg a mollikra.


És azt is pontosan tudom, hogy semmi értelme ennek a "vitának", és nem is az akvarisztika miatt írom le ezeket.


Hanem azért, amivel kezdtem. Hogy tele van a tököm az olyan emberekkel az életemben, akik mondnak valamit, és 3 perc múlva letagadják, és még nekik áll feljebb.

2016. dec. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!