Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarisztikába akarok fogi,...

Akvarisztikába akarok fogi, mekkorába, milyet, hogy?

Figyelt kérdés
Egy hosszú életű igénytelen harcsafélét szeretnék.Milyen szűrő kell a harcsákhoz(mivel sokat koszolnak)?Mi jó aljzatnak hogy ne sebesüljenek meg?Van e külön speciális harcsa,ragadozó halas táp nekik?Szűrő mellett kell e vízcsere?Ha nincs növény milyen lámpát használjak?Valamint kinek milyen akváriuma van és mennyi a havi számla,átlag magyar kereset mellet meg engedhető e egy min 100 l es akvárium?
2016. dec. 27. 00:54
 1/10 elwera ***** válasza:

Rengeteg féle harcsa van. Mondjuk ha egy torokátum harcsa, ha akváriumban olyan 15 centire nő, annak elég egy 150 literes. A választott harcsád max méretét szorozd meg 10-el, nagyjából annyi literben már elvan. Szóval egy 100 literesben 10 centis harcsákat lehet tartani, mert hát úszni is kell nekik egy pici hely.


Szűrő, pl 100 literig még elmegy az Eheim 2012, nagyobb akváriumba pedig de lehet beletenni 2db dzűrőt is.


Kell vízcsere és néha az aljzatról a kakát le kell szívni egy aljzatporszívó csővel, vagy egy sima csővel. Élő tubifexet, meg fagyasztott krillt, mysist lehet neki adni, vagy teknősnek való fagyasztott apróhalat. Az Atlantisz díszállatban (VI. Eötvös u 28.) lehet kapni élő tubit. Fagyasztott halkajákat meg kb az összes díszhal bolt árul.

2016. dec. 27. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 elwera ***** válasza:
Bocsi a hibákért telefonról írok. 80 liter felett már tehetsz az akváriumba 2 db szűrőt is nyugodtan. Inkább legyen erősebb a szűrés, mint túl gyenge. Lehet használni külső szűrőt is. Tetratex ex 700, vagy ex 800 jó ilyen 100 liter körüli akváriumhoz. Illetve ha bemső szűrővel együtt használod akkor nagyobb akváriumhoz is jó.
2016. dec. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 elwera ***** válasza:
Nem fogyasztanak sokat a szűrők. A világítás fogyaszthatna sokat, de a hatcsák általában éjszakai állatok, felesleges nekik túl erős lámpa. Egy 3 wattos led izzó is elég. Talajnak apró sóder, vagy homok. Obiban a 20 kilós térkő kvarchomok 750 Ft körül van, az teljesen jó.
2016. dec. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket!Harcsából gondoltam én olyanra hogy morgóharcsa,abból is a pettyeset,esetleg kékpajzsos páncélos,foltos páncélos,akkor a fent is említett békaharcsa bár nem tudom ez utóbbi megfér e bármivel is :/ ,nem akarok 100l esnél kisebbel kezdeni,sőt inkább minél nagyobb legyen,úgyis olyan halakat akarok választani amiknek nagyobb a tűréshatára és kibírják azt a max 1 hónapot még belerázódok,túlzsúfolni se akarom őket,az se baj ha csak 1 van,igaz a páncélosok csapatosan élnek,világítást se akarom túlzásba vinni,szeretem ha a víz kicsit sötétebb,ami talán gondot okoz majd az a szűrés,egyelőre nem tudom hogy működik pl egy külső szűrő és hogy egy 100l felettihez milyen kell,ennek majd utána nézek
2016. dec. 27. 03:27
 5/10 patterson ***** válasza:
írd be a gúgliba mit akarsz kérdőjel nélkül,sok linket dob,olvasni kell pl a kezdő akvaristákról,mekkora akit tudsz beállítani,és ahhoz keress halakat !
2016. dec. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Olyan verzió is lehet, ha nagyba gondolkozol, hogy előbb azt lövöd be, mennyit tudsz rákölteni, és aszerint a maximumot rakod össze.


A fenntartása "jelentéktelen" összeg, egy átlag családban még egy 2-300 l-es akvárium fenntartása se megterhelő.


Összerakni nagy összeg, mert ahhoz, hogy később ne kelljen rá sokat költeni (gyógyszer, halak, stb...) ahhoz az alapokat (gépek) kell túlbiztosítani, ami bőven megéri.


Ami a halakat illeti, elég nagy mixet felsoroltál, látni, hogy 1-2 dolgot tudsz, de mielőtt bármit megveszel, nézz utána az igényeinek, hogy biztosítani tudod el, és nem ütik e egymást a feltételek.

Pl víz hőmérséklet, keménység, azonos élettér (pl hiába a nagy víztömeg, az aljzaton territóriumot tartó halakból nem rakhatsz túl sokat)

vagy említetted pl nem akarsz növényt, egy háton úszó harcsát felszíni bujkálók nélkül nem lehet stresszmentesen tartani, a stressz pedig a legtöbb baj okozója.

A díszhalinfo-n utána tudsz ezeknek nézni.


Ami a szűrést illeti, azon felül, hogy egy külső szűrő mechanikai működését nem ismered, a nagyobb baj, (hogy ha kérdés, hogy kell e vízcsere) az, hogy a szűrés kémiáját se ismered, enélkül pedig óriási öngól belevágni!!!


A másik, amivel nem értek egyet, hogy akkor akarsz belerázódni, mikor már ott lesznek a halak.

Totál szürreális, és többnyire működésképtelen a sorrend, de mindenképpen felelőtlen, és etikátlan.

Egy akváriumot amúgy is minimum 3 hétig kell üresen járatni, mielőtt az első lakók megérkeznek, és akkor is csak kevés, és utána minimum 1 hetes csúsztatásokkal a többi.

Azt a 3 hetet ki tudod használni a belerázódásra, ne fogj állatkísérletekbe.

Nem túl egészséges személet az, hogy ha épphogy kibírják, az már jó.

Régi közhely, de igaz, igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista.

A szűrésről, és az alapokról itt olvashatsz, jó lenne az egészet végigolvasni:

[link]

[link]


Ha az anyagi keret megengedi, én amúgy inkább 200 l fölött gondolkoznék, (mert sok harcsa aljzatlakó, és az alapterület számít) és külső és belsővel is szűrném.


Akváriumból akár ragasztathatsz is egyedi méretet, ha pl van olyan hely, ami nagyobb alapterületűt is elbír, de vízoszlopból nem kell olyan magas.


Külső szűrőből őszintén szólva egy eheim, jbl, tetratec, atman szintnél (ebben a sorrendben) kockázatosabb lejjebb menni.

Belsőből jobban mindegy, mert az nem olyan drága, meg inkább csak az áramlás és mechanikai szűrés miatt kell.


Minden esetre a szűrők gyári ajánlásának a minimumát nézd, talán azt tudják a valóságban.

2016. dec. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó előtti!Kicsit félre informáltalak.Mára már nincs nagyon olyan magyar akvaristás oldal amit nem olvastam volna el,lassan 2 éve ezzel foglalatoskodom,a halak és növények terén már otthon vagyok nagyjából,szóval úgy ahogy a nevüket és igényeiket is tudom.Egyedül az elektronika amihez nem igazán értek.Tudom hogy elengedhetetlen a biológiai szűrés,vagy a kémiai ha algáról van szó.Néztem a tetratec gépeit,igen jó áruk van!!Néztem a házi praktikákat is,ha minden igaz azok is beválnak.A halakat nem akarom egyből a vízbe rakni.Azt a belerázódós dolgot úgy értettem hogy majd ha minden összeáll és belekerülnek a halak(tudom hogy kb 1 hónap mire belemehetnek,nem is sürgetem) utána.A vízről annyit hogy én úgy vagyok vele hogy az afrikai sügéreken vagy a brakvizi halakon kívül szinte minden halnak jó az esővíz,lágy víz,így én is azt használok,van teljesen tiszta vízgyűjtőnk,én azt a vizet fertőtlenítem és úgy rakom a halaknak majd.


Utolsó:Annyira nem érdekel a rosszindulatúságod......

2016. dec. 27. 16:54
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

aki 2 évig tanul az nem kérdez ilyen zöldségeket...

morgóharcsa mellé corydoras :DD jó kis reggeli lenne belőle... a vízcserét a nitrát miatt végezzük amit nem bont le egyik szűrő se... mit olvastál? lokált? :DD belerázódni közbe? állatkísérletet akarsz végezni? úgy hangzik... nem közbe kell belerázódni...

2016. dec. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez pedig nem rosszindulatúság, egyik hal se igénytelen, esetleg jól bírja a kínokat... de a kettő nagyon nem ugyanaz...
2016. dec. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
rémeket látsz,a morgó nem bántja a páncélosokat,vagyis ritkán,azt tegyük hozzá hogy bár kicsik egyáltalán nem egy főeledel,kemények,szúrnak...,a morgó se hülye,csak vegyük példának a szürke harcsa és a törpe esetét,a törpe puha testű csak van 3 pici tüskéje,ez a 3 kis tüske megtalálható a páncélosokon is + még kemények is....
2016. dec. 27. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!