Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az a problémám lenne, hogy...

Az a problémám lenne, hogy van nekem 2 aranyhalam egy 15 literes akváriumban és a víz szélén apró habos buborékok jelentek meg. Körülbelül két napja vettük őket. Mitől lehet ez a habosodás?

Figyelt kérdés
2016. dec. 29. 11:38
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

ajajjj

Kicsi az akvárium.

A halaknak meg kellene vagy 200 liter.

Soroljam ? :)

Szúröje sincs? Az kellene.

2016. dec. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
mert rohad a víz. sokat kuláznak, jó szűrés kell hozzájuk és 300 literes akvárium, 200 a legalja, de sztem az kicsi nekik.
2016. dec. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Platypus ***** válasza:
A problémád az, hogy van egy két napos, 15 literes akváriumod és 2 aranyhalad. Egyrészt az állatvédelmi törvény tiltja, hogy 30 liter alatt gerinces állatot tartsál. Aztán egy kifejlett aranyhal még a 30 literben se tudna megfordulni, minimum 100 liter ajánlott a tartásukra, de inkább kétszáz. Aztán egy új akváriumot 10-14 napig kell üresen járatni a szűrővel a halak érkezése előtt. Ez így egy borítékolt katasztrófa, idő kérdése hogy mikor lesz sokkal nagyobb gondod mint egy kis habosodás.
2016. dec. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

Csak az a problémád, hogy nem értesz az akvarisztikához.

Az aranyhalaknak meg az, hogy kínzásnak vannak kitéve, vidd vissza őket sürgősen!!!

Egy 15 literes akvárium, ami nincs járatva, nincs szűrése, 2 aranyhalnak kínzókamra, nem élettér.

2016. dec. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az állatkereskedésben mondták, hogy ennek a két pici aranyhalnak (közelsem kifejlett egyedek) elég. Ha nőni fognak majd elég akkor lecserélni. Nem vagyok állatkínzó nem kell rögtön így vagdalózni. Bocsánat ha én voltam olyan marha, hogy elhittem, amit az állatkereskedésben mondanak. Külön rákérdeztem a szűrőre, azt mondta a hölgy, hogy mem szükséges szerinte. Adott ilyen metilkék tisztító folyadékot. Normálid válaszokra voltam kíváncsi, de látom rögtön csak a lekezelés. Ti nyilván így születettek, hogy tudtok mindent. Köszönöm, aki normálisan is tudott válaszolni, nem csak bunkó módon.
2017. jan. 5. 16:05
 6/7 Platypus ***** válasza:
Sajnálom, de állatkínást folytatsz. Lehet hogy tudatlanságból, másvalaki hibájából, de a hal ettől még borzasztóan szenved. Ha azonnal nekiállsz korrigálni a dolgokat, ahogy megtudtad mi a rossz, még bocsánatos bűn. Sajnos egy pici aranyhalat sem lehet boldogan tartani 15 literben, pláne szűrő és bejáratás nélkül. Ez pont olyan, mintha téged bezárnának egy sufni méretű ablaktalan szobába, ahol WC helyett egy vödröt kapsz, amit csak adott időnként ürítenek - helyettesítsd ide be a vízcseréid gyakoriságát. Állatot vásárolni nagyon nem jó ötlet mindenféle előzetes kutakodás nélkül. De ha már megvan, legalább utólag olvasgass egy picit. [link]
2017. jan. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
33%
Ha azt mondják, h te is eledegelsz 15 literbe azt is elhiszed? 😂 Mellesleg 30 liter alatt a törvény is tiltja, tehát nem csak allatkinzo vagy, de még törvényt is sèrtesz. Gratulálok.
2017. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!