Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » JBL AquaBasis plus vagy...

JBL AquaBasis plus vagy TetraPlant CompleteSubstrate táptalaj 1=2 mm soder alá?

Figyelt kérdés

Ennek a soder alá szeretnénk tenni táptalajt [link]

Azt szeretném megkérdezni hogy ezek a táptalajok 1 x használatra használhato? ha majd késöbb szeretném restartolni az aksit akkor visszatehetem majd a soder alá ?külön fogom tudni választani ha majd át akarom mosni a sodert?


2017. jan. 3. 21:41
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Egyszeri használatra valók de sokáig aktívak maradnak. Mindegyik jó és idővel az újraindításkor újat kell használni. Van mindegyikben minden hülyeség, agyag, zeolit, aktívszén, tőzeg, árpaszalma, kókuszrost, kéreg, meg még Isten tudja mit nem kevertek még bele (szerintem macskaalmot is.:D). Nyilván a kőzetek a szén és agyag úgy ahogy megmarad a többi lebomlik elrohad és szétszedéskor egy fekete trutyit képez a víz tetején. A maradék szilárd anyagokat szétválasztani nem nagyon lehet, hacsak nem könnyebb a sódernél és felkeverés után gyorsan le nem meregeted de érelme nincs hiszen a dolog lényegi részét képező tőzeg és egyéb szerves cuccok nincsenek már köztük. Növényes akváriumba nem szoktak sódert használni ide inkább ezeket az égetett agyag cuccokat teszik fedőrétegnek. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy sóder alá nem jó csak én egy kicsit vastagabb rétegben tenném a gyári ajánlásnál a fedőréteget, szerintem 4-5cm kevés én inkább 6-8cm tennék rá a biztonság kedvéért.
2017. jan. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!