Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot mivel mossam ki?

Akváriumot mivel mossam ki?

Figyelt kérdés
Azt hiszem vízköves na meg elég régóta meg van már, eddig voltak benne halak, de most szabadult fel. úgy kitakarítanám hogy lehessen még használni
2017. jan. 6. 22:10
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
Én a vízkövet citromsavval vagy sósavval szoktam bespriccelni majd ha feloldódott leöblítem vízzel, dörzsölni nem szabad mert karcol. Az ecet is jó én csak a maró kellemetlen szaga miatt csinálom mással. Ezek az anyagok fertőtlenítik is egyben. Ha talaj is van azt érdemes neomagnolos vízben áztatni egy éjszakára és utána többször átmosni, nem kell félni tőle 3-nap után lebomlik a vízben akkor is ha nincs átöblítve de azért én is átszoktam párszor. A homokot, sódert, kőzúzalékot akár ki is főzheted, az ismeretlen granulátumokat inkább ne mert többnyire agyag, rosszabb esetben festett mészkő. Minden esetben tiszta vízzel kell öblíteni ne tegyél bele semmit. Ha kicsit büdös a tisztítás után is akkor szódabikarbónával elvehető a szag. Na abbahagyom a hülyeséget, mert már túlmostam szegény akváriumot.:D
2017. jan. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem hülyeség, na és ezek az anyagok az akvárium illesztésén a sziloplasztikkal nem lép kölcsönhatásba?
2017. jan. 7. 09:45
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
Nem, legalábbis ennyi idő alatt biztosan nem. Azért ezek a savak nem tömény állapotban vannak hanem háztartási és étkezési használatra hígítva. Én üzemelő akváriumnál is egy sósavba mártott szivaccsal átszoktam törölni a vízkőcsíkot, majd egy vizessel a már feloldott cuccot letörlöm, persze óvatosan, hogy ne mosódjon bele a vízbe, legalábbis minél kevesebb. Vízcsere előtt csinálom általában.
2017. jan. 9. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!