Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nehéz döntés. Indítsak akváriu...

Nehéz döntés. Indítsak akváriumot halakkal, annak tudatában, hogy a következő 2 évben 4-szer kellene szállítsam több mint 100 km-ert? Egyetemről haza, majd vissza. Stb.

Figyelt kérdés
160 literesre gondoltam bútorral. Tervem szerint nyár végén vásárolnék akváriumot mindennel együtt, kis díszhalakkal, viszont komoly fejtörést okoz, hogy megéri-e ősz elején nekifogni ilyen feltételekkel is vagy sem?

2016. dec. 28. 17:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
43%
sztem ne, 2 év múlva már a lehetőségeid is jobbak lesznek (anyagi) és akár nagyobbat is vehetsz, addig tanulj, olvass sokat a témáról ,h akkor már profi legyél. én is így voltam ,csak én albérlet miatt nem vállaltam, csak a saját kecóba. mire meglett , már meg volt tervezve minden az utolsó szem homokig :)
2016. dec. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
43%
meg is lett az eredmény sztem ,h ha érdekel privibe elküldöm mit hoztam össze :)
2016. dec. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 TR75 ***** válasza:
Ne. Az akvárium szállítása mindig kockázattal jár, nem csak az akvárium, de a lakói szempontjából is.
2016. dec. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Platypus ***** válasza:
Mi lenne, ha megvennéd az akváriumot, de terráriumnak rendeznéd be? Egy terráriumi állatot sokkal könnyebb szállítani, a lakhelyét nem teszi tönkre a procedúra, és egyébként is csak az üveg súlyát kell cipelned, víz nélkül. Aztán ha rendeződik a helyzeted, simán átalakíthatod.
2016. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Ahogy sejtettem, nem jó megoldás most nekifogni. :D A terrárium annyira nem vonz. :D A szállítás nehézsége inkább abban áll, hogy az akvárium az autóba is nehezen férne be, nem beszélve a szekrényről, plusz még a többi cuccról. Arra gondoltam, hogy addig egy kicsi, 54/60 literes akváriummal foglalkoznék, és szereznék tapasztalatot. 60 liternek nem kell állvány sem, megbírja az asztal, könnyen szállítható, kevesebb hal szintén könnyebben szállítható. :D Arra gondoltam, hogy tennék 4 törpe szívóharcsát, 6 törpe páncélosharcsát, 5 amano garnélát és 6 rózsalazacot. cm/liter arányban megfelel a 60 liter. A rózsalazac egyedül az, amelyiknél azt írta, hogy 70 liter ajánlott, de gondolom, hogy 60-ban is jól tudná magát érezni.
2016. dec. 28. 22:49
 6/34 Salx Narval ***** válasza:
Én még erről is lebeszélnélek. Az igaz, hogy az autóban könnyebben szállítható de az állatokra is gondolj. 100-Km úton lögybölni őket, kifogni, visszarakni, hát nem tudom. Valószínűleg nem lenne bajuk és hamar kihevernék de első akváriumként tapasztalatok nélkül még rendezett körülmények között sem biztos, hogy simán menne minden. Egy még kisebb garnélás akváriumot esetleg bevállalnék ilyen helyzetben ha minden áron akváriumot szeretnék. 2-év nem a világ.
2016. dec. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2016. dec. 29. 08:58
 8/34 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tartom jó ötletnek.

Ha mégis nagyon szeretnéd, akkor éppen megoldható lenne. Attól függ, milyenek a családtagjaid. Mert éppen egy akváriummal nem sokat kell törődni (160 literessel meg szinte semmit). Naponta 1-szer azt a kevés kaját meg bárki be tudja nekik szórni. A világítást kell még nekik minden nap kapcsolni, meg a hőfokot ellenőrizni, bár gondolom ma már automatán működnek ezek is. Egy 160 literes akváriumot pedig nem is kell takarítani. Negyedévente mikor hazamész, lekaparod az algát az üvegről meg kiszívod az üledéket az aljzatról.


Nekem 140 literes medencém volt. Utoljára már nem is foglalkoztam vele, azt vártam, mikor döglik meg a 3 db kék gurámi. Enni akkor adtam nekik, mikor eszembe jutott, de így is eléltek 3 évig. Ezalatt a 3 év alatt egyszer sem takarítottam ki az akváriumot. Igaz, az üveg bealgásodott, de maga a víz az kristálytiszta csillogó volt, és egyáltalán nem volt büdös.


Szóval simán megoldható lenne, hogy valakire rábízd míg az egyetemen vagy, bár ebben az esetben megkérdőjeleződik az egész, hogy minek is vennél akváriumot, ha csak évente 4 alkalommal néhány napra tudnád "élvezni".


Összességében én is azt tanácsolom, hogy halaszd el, s majd akkor indíts, ha megszűnik a kétlakiságod.

2016. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
41%
attól mert egy debil állatkínzó vagy nem kéne mást is arra biztatni... a heti, max 2 heti vízcserét ki fogja megcsinálni szted?
2016. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
8%

Te észnél vagy?? Minek kell heti, max 2 heti vízcsere? Ilyen baromságot én 10 éves gyerekként, kezdő akvarista koromban csináltam, nem is értettem, miért döglenek meg sorba a halaim.

Bárhol utánaolvashatsz, hogy a víznek "meg kell érnie", be kell állni a biológiai egyensúlynak. Minden egyes vízcserénél elveszlik ez az egyensúly, nem beszélve arról, hogy a halaknak is nagyon megterhelő, ha rendszeresen új vízbe kerülnek. Nem kell őket orrba-szájba etetni (csak napi 1-szer egy keveset, de heti 1 koplalónapot is), mivel a halak tápcsatornája nagyon rövid, így egyszerre csak kevés mennyiséget tudnak megemészteni, kevés tápanyagot tudnak felvenni. Így ha telefalják magukat, akkor a kajában levő tápanyagok nagy részét nem tudják hasznosítani, nem beszélve arról, hogy sokat sz**rnak, mellyel koszolják az akváriumot.

A víz alján levű üledéket egy gumicsővel néhány havonta elég felszívni, meg lekaparni az algát. Ha nem cserélik a vizet, akkor beállnak a megfelelő körülmények a halak számára a szaporodáshoz.

Légyszíves ne oktass ki, mert nekem ilyen halakat sikerült szaporítanom, mint pl. guppi, szifó, molly, zebradánió, neonhal, törpe gurámi, fantomlazac, úgyhogy ha én azt mondom, hogy NEM kell vizet cserélni, max 1-2 évente, akkor azt egész nyugodtan el is hiheted!

2016. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!