Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha 50 literes akviba teszek...

Sanko78 kérdése:

Ha 50 literes akviba teszek egy 1000l/h-s külső szűrőt az okozhat gondot?

Figyelt kérdés
Szeretnék kialakítani egy sok növényes akváriumot. Jelenleg van egy 50literes ezzel kezdeném. De később lesz egy 160 literes is. Ezért vásároltam egy 1000l/h-s külső szűrőt. Ezt használnám jelenleg az 50 litereshez is. Ez okozhat valami gondot a kis akvi miatt. manado lenne benne full növényesítve és pár hal.

#liter #külső szűrő #Akvárium. manado
2017. jan. 17. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
A szűrőben levő szivattyú vízszállítási kapacitásától, a víz áramlási sebességétől függően áramlási gondok lehetnek, ha a halak mozgását akadályozza ill. befolyásolja. Az akváriumi díszhalak zöme állóvízből vagy lassú folyású folyóvízből származik.
2017. jan. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az öreggel ne foglalkozz, 30 éve biztos jó akvaristának számított, csak leragadt azon a szinten. Nem lesz semmi para. Fojtsd le az out csappal az áramlást. A magyarázatra már nem emlékszem,de egy gépészmérnök mondta, h nyugodtan le lehet szabályozni. És legalább ritkán fog kelleni kitakarítani a szűrőt , h csökken az áramlás, csak megnyitón a csapot :)
2017. jan. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Erre gondoltam én is hogy lehet majd állítani a szúrési sebességen.
2017. jan. 17. 18:20
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Ha teljesen elzárod a kifolyó ágat akkor sincs semmi gond. Nem úgy működik mint egy normál motor, hogy ha leterheled, vagy lefogod a forgórészt akkor leég a tekercse. Jobban mondva azzal nem tudod túlterhelni ha elzárod az áramlást, ilyenkor úgy működik mintha egy vödörben járatnád se ki se be nem jön semmi csak keveri a benne lévő vizet. Nálam egyszer még a rotor is beszorult (tengelytörés) és így működött napokig mert pont nyaralás alatt történt, kicseréltem és ment tovább. Eléggé túlméretezett a tekercselésük és ugye a víz mint hűtőközeg is tökéletes. Szóval bátran állítsd be a kívánt áramlási sebességre a rotor attól még ugyanúgy fog forogni csak vizet nem tudja annyira tolni.
2017. jan. 18. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy üveg beömlő (lily pipe) egész jól szétoszlatja az áramlást. Úgy nem is biztos, hogy fojtani kell.
2022. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!