Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tehetem az akváriumomat...

Tehetem az akváriumomat radiátor mellé?

Figyelt kérdés

Lett egy 60 literes akváriumom, és a téli fűtését (molliknak, plattiknak) könnyen megoldom, hisz távfűtéses társasházban lakunk, és konstans forró a radiátor. Az aksi elé van téve egy nagyon masszív polcon, és kikísérleteztem, hogy milyen távolságnál áll be az optimális 26-27°C a vízben. Ezt tartja is.

Az aggodalmam oka csupán, hogy okozhat-e gondot a radiátor állandó hője az üveg ragasztásának?

Használtan vettem, átlátszó szilikonnal van ragasztva és elhúzós üvegteteje van.

Köszi a válaszokat!



2017. jan. 24. 02:23
1 2 3
 1/25 Salx Narval ***** válasza:
100%
Egészen biztos lehetsz benne, hogy a ragasztásnak ennyi hő nem árthat.
2017. jan. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Salx Narval ***** válasza:
Fűtést azért mindenképp vegyél mert ha vége a fűtésidénynek elégé lehűlhet a szoba és szükség lehet rá.
2017. jan. 24. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%

Egy, mollynak nagyon kevés 60 liter. Kettő, ha nincs keret egy 2000 Ft is fűtőre akkor ez nem neked való hobby...

Szűrés van ?

2017. jan. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Lesz fűtés, csak most felesleges lenne. Majd veszek nemsokára egy 50W-os használtat.

Még növendékek, csak pár hetesek, szóval biztos elég nekik, egyébként a Lányi-féle könyv alapján gondoltam, hogy felnőttként is elég lesz nekik.

Van szűrés, az alapokkal tisztában vagyok.

2017. jan. 24. 10:19
 5/25 anonim ***** válasza:

Hát azért Gyuri bá' "korszerű akvarisztikája" mára kimondottan elavult lett...

... és nem azért, mert fölösleges hókuszpókuszokkal pakolták tele az akvarisztikát, (bár tény, hogy a csúcsnak hazudott mesemondásban ilyen is van)

hanem azért, mert a kutatások, felhasználói tapasztalatok, egyre csak gyűlnek, és jóval precízebb , valóság közelibb képet adnak 1-1 akvárium típusról, mint mondjuk egy '50-es évekbeli csehszlovák felfedező leírásait, '60-as években átvevő, kibővítő agrármérnök akkori tudásánál.


Félreértés ne essék, legmélyebb tisztelettel beszélek egy olyan emberről, aki ezreket "fertőzött" meg a természet szeretetével és tiszteletével, de pont ez a tisztelet , ez a szemlélet mondatja velem azt, hogy a komoly eredményeket el kell fogadni, és tudósként biztos, hogy ezt Gyuri bácsi is így gondolná.


Úgyhogy nem, baromira nem elég 60 liter mollyknak, pláne rizikós a dolog úgy, hogy ilyen "beugró" méretben 2féle elevenszülő halat is tartasz!

2017. jan. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nem láttál még kifejlett nőstény mollyt, mind 1 mit ír a könyv, régen az okosak azt hitték h lapos a föld. Plattinak guppynak elég. De sztem is elég 1 elevenszülő ekkora helyre
2017. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Salx Narval ***** válasza:
Nekem is Gyuribácsi könyve volt az alap és a Horn-Zsilinszky féle Akvarisztika. Szerintem ezek a könyvek azért adnak annyi alapot, hogy valaki belefogjon az akvarisztikába, persze ahhoz el is kell olvasni őket. Természetesen a kor megköveteli, hogy figyelembe vegyük az azóta eltelt idő felfedezéseit és az irányelvek változásait. Mindezek ellenére alapműnek tartom és ma is érdemes elolvasni, még akkor is ha azóta iparággá nőt az akvarisztika és sokat fejlődött a technika. Egyébként egyik könyv sem írja, hogy a Mollyknak elég a 60 liter. Tudom, hogy Gyuribácsi és Péter is nagy guppirajongók és tenyésztők 100-literes akváriumot ajánlanak hozzájuk is ( volt szerencsém személyesen is látni). Ha csak ezeket elolvasnák a mai kezdők szerintem nem lenne ennyi problémájuk egy akvárium elindításával. Kedves kérdező a 60-liter tényleg kevés a mollyknak ha már így szóba került és Plattiból sem tarthatsz benne sokat.
2017. jan. 25. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Hogy egész pontos legyek, nagyobbra növő elevenszülőknél, mint a molly, 8 litert említett per darab, ahogy ő írja "szellőztetés nélkül" (!!!), és 5 litert per darab, ha megfelelően dúsul oxigénnel víz. Egyébként olvastam már molly kapcsán 50-60-80-100-150 literes limiteket is a hozzáértőktől.

Persze a neten olvasottak alapján nem vettem a megsárgult sorokat készpénznek, gondolva, hogy azóta sok víz átfolyt a szűrőkön, és a fejek is letisztultak.

Egyébként olvastam már molly kapcsán 50-60-80-100-150 literes limiteket is a hozzáértőktől.

4 mollym van (2-4 cm), illetve két plattim (3-4 cm),emellett galád módon tervezek bele közepes mé.

Szóval Lányihoz képest ráhagyással számoltam, így 10 liter jut halanként. (Volt olyan számítás is, ami vízfelszín/halcenti egységben mér, de annak is bőven megfeleltem.)

Nem tudom mennyire ellensúlyozható a zsúfoltság bujkálókkal, de van bent két vasfa, egy szőlőtőke és növényekből jávaitól hínáron át anubiasig.

Ha már ennyit leírtam, részletezném a többi körülményt:

Aquael fan 1, stabil 27 fokos víz, zúzott bazalt+kvarzhonapi három kaja (nagyon keveset egyszerre: száraz tubi, növendéktáp, forrázott uborka felváltva),a világítás egyelőre egy asztali ledlámpa, ami szánalmasan kevés az aksihoz, de a fénycsőbeszerzés folyamatban van. (egy kompakt 6500K-s fénycsővel szerelném fel, költséghatékonyan, de tartva a 0,5W/l elvet.)

Köszi a segítséget,és várom az észrevételeket! :)

2017. jan. 25. 04:42
 9/25 anonim ***** válasza:

Igen komoly gondjaid lesznek. Ha szerencsés vagy annyira, hogy strapabíró halakat fogsz ki, akkor ez valószínűleg majd a szaporulattal fog jönni, ha nem vagy szerencsés, akkor előtte.

100 literbe való (fajtajelleget, viselkedést figyelembe véve) halaid vannak, és mégnagyobb akváriumot igénylő mennyiségű halad lesz, ha beindulnak a szülések, mindez egy 50 literre való szűrővel.

2017. jan. 25. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Ráadásul az a szűrő a gyári szivaccsal kb semmit se ér. Szerezz be egy nagyobb szivacsos, mert az ammónia miatt sose fognak megnőni
2017. jan. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!