Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tehetem az akváriumomat...

Tehetem az akváriumomat radiátor mellé?

Figyelt kérdés

Lett egy 60 literes akváriumom, és a téli fűtését (molliknak, plattiknak) könnyen megoldom, hisz távfűtéses társasházban lakunk, és konstans forró a radiátor. Az aksi elé van téve egy nagyon masszív polcon, és kikísérleteztem, hogy milyen távolságnál áll be az optimális 26-27°C a vízben. Ezt tartja is.

Az aggodalmam oka csupán, hogy okozhat-e gondot a radiátor állandó hője az üveg ragasztásának?

Használtan vettem, átlátszó szilikonnal van ragasztva és elhúzós üvegteteje van.

Köszi a válaszokat!



2017. jan. 24. 02:23
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
és van esetlen valakinek egy nagy marékkal? :D Megvenném, mert sok az egész csomag. (Nem szarrágó vagyok, csak nem tudnám mihez használni, és nem szívesen költök többet...)
2017. jan. 26. 01:23
 22/25 Salx Narval ***** válasza:
Kedves kérdező az, hogy egy halnak ami történetesen 10cm és 20-liter vizet igényel ez így kb igaz is lehet, csakhogy nem egy 20 literes akváriumban hanem a hal igényeihez méretezett élőtéren belül kb ennyit tarthatsz belőlük. Vagyis 1db 10cm halnak is kell a 100-150-300 stb liter víz az igényei temperamentuma mértékében és nem tarthatod 20 literben. Bocs ,hogy ilyen szájbarágósan fogalmaztam de talán így érthetőbb a lényeg. Érdemes lenne csak hímeket tartani, hogy ne legyen szaporulat, ez természetesen csak egy meglátás azt tartasz amit akarsz.
2017. jan. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"a fűtő is csak az egyik oldalt melegíti... :P "

Ezért ajánlott a levegőztetőt a fűtő alá tenni. A halak pedig nem a hidegtől fáznak meg, kérdező, hanem a víz rétegződésétől.

2017. jan. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Levegőztetőt már alig használ valaki. A motoros szűrők korában ismeretlen fogalom a víz retegződése. :) De levegővel történő szűrés esetén is áthidalható pl cseh emelő
2017. jan. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Ígérem, megfogadom a tanácsokat :)

(Ha van valakinél matrix trop eladósorban, jelezzen)

2017. jan. 27. 02:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!