Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zebradánió tartható 47l-es...

Zebradánió tartható 47l-es akváriumban?

Figyelt kérdés

Én 6db-re gondoltam. Diszhal.infon azt néztem 50 a minimum de szerintem az a 3l nem nagy dolog. Csak ők lennének benne.


Mivel rajhalak 6db elég belőlük?


Méretek: 52x25x34



2017. jan. 24. 15:38
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Bocsi. Nem 25cm hanem 27cm.
2017. jan. 24. 15:41
 2/32 anonim ***** válasza:

[link]

Remélem hasznosnak találod a táblázatot.

2017. jan. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Köszi. Egy részben hasznos a táblázat, hogy mennyi db/cm/l ezzel nagyjából tisztába is voltam, csak, hogy ez az élettér elég e nekik azzal nem. De így akkor ilyen 6-8db-t bátran beletehetek, ugye? (Mivel kb. 5cm-s halról van szó).
2017. jan. 24. 17:05
 4/32 anonim ***** válasza:
38%
A diszhalinfot nem kell mindig készpénznek venni. Legalább 70 literes akvárium nem árt. Sokat úszó aktív halak. Vmi nsno halnak jobb az akváriumod
2017. jan. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

Csak hogy tisztába tegyük, a linkben nem a díszhalinfo volt, hanem az akvarisztika.info.

Ahol egy viszonylagos méretet adtak meg, de ez az általános szabály mellőzi a konkrét fajta igényeit.


A díszhalinfo ez esetben sokkal reálisabb ajánlást tesz, 80 literre teszi a beugró méretet.

Az a baj ezekkel a dániókkal, hogy szinte 2 dimenzióban mozognak, az idő nagy részében a felső 10 centit használják.

Szóval az alapterület miatt kell a 80 liter.

2017. jan. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor még nézelődök a díszhal.infon és ha esetleg találok valamit akkor segítetek, hogy az jó lenne e?
2017. jan. 24. 19:06
 7/32 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Itt is szétnézhetsz.

Dánióból pl gyöngydánió jobb választás lenne.

2017. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
(és az nem is csak fent úszik)
2017. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Néztem a gyöngy és az aranygyűrűs dániót (belőlük ilyen 7-8db). Talajlakónak a törpe szívóharcsát (4-5db) vagy törpe páncélos harcsa (sarló foltos, foltos, és (nála magyar nevet könyvben sem találtam) corydoras pygmaeus) (7db) vagy legutób amikor voltam kisállatboltban láttam jaguár csíkot és ők is tetszettek (6-8db). Köszönöm az eddigi segítséget.
2017. jan. 24. 20:08
 10/32 anonim ***** válasza:

A pigmeus (én csak így írom) az maga a törpe páncélos harcsa. Az ilyen olyan sarlós stb valami változatok lehetnek.


Az említett halak sokkal jobb választásnak tűnnek, csak a hőmérséklet igényüknek nézz utána, hogy összeegyeztethető legyen.


Ekkora akváriumba 1féle halat válasz középső, vagy "mindenes" rétegbe, és 1-et alulra. 3 csapatot nem bír el.


2-t is inkább úgy, hogy egy nagyobb 8 fős, meg egy kisebb, pl 5 db pigmeus.


Szerintem a csík túl nagy. Egyébként boltokban inkább párduc csík szokott lenni, ami jóval nagyobbra nő, de a jaguár csík is fölöslegesen terhelné a vizet, nem hagyna helyet a többi halnak. Úgy értem, vízterhelés szempontjából.


Milyen szűrőd van?

2017. jan. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!