Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hamarosan elpusztul?

Hamarosan elpusztul?

Figyelt kérdés
Az akváriumban van egy hal ami furcsán viselkedik(pakisztáni díszcsík lehet), sokszor az oldalára dől, furcsán úszik és néha órákig fekszik mintha elpusztult volna, ma már jobban van, úszkál de elég furcsán. Az akvárium nem tudom mekkora de gyanítom nem a mérettel és a biológiájával van baj (nem értek hozzá bocsi) Elvileg 3-4 évesen lett véve 3-4 anci társaságában, a párja már régebben elpusztult, 4 éve élnek az akváriumban. Szóval olyan 6-7 évesek lehetnek. Nemrég egy anci is elpusztult. kb 1-2 éve lett véve 8 darab fekete fantomlazac. Az akváriumban a víz rendszeresen cserélve van, 2-3 naponta valami gyógyszert/tablettát is kapnak és szűrő is van (még 1x mondom nem értek hozzá) Növény (már) nincs. Az akvárium méretét nem tudom. A lényeg hogy szerintetek meddig fogja még húzni az a díszcsík, 5-6 évesen már öregnek számít?
2017. jan. 25. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
valamilyen gyógyszer tablettát? te se vagy 100 as...
2017. jan. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mert?
2017. jan. 25. 14:06
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Felmerül a kérdés, hogy miért tartasz halakat, ha nem értesz hozzá...

Ahhoz, hogy tudni lehessen, hogy megfelelő vagy sem a halak számára a környezet, ahhoz tudni kellene az akvárium méretét, a szűrő típusát, teljesítményét, hogy milyen gyakorisággal mennyi vizet cserélsz, és az akváriumban lévő halak mennyiségét és fajtáját.

Egyébként miért gyógyszerezed a vizet rendszeresen?

2017. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
egy szóval nem írtam hogy az akvárium az enyém. Ezért nem tudom leírni a pontos paramétereket.
2017. jan. 25. 14:10
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
mert a gyógyszer az méreg... erre életed során nem sikerült rájönnöd? egy egészséges szervezetet megbetegít, legyengít a gyógyszer... segítek a halaknák még rosszabb mert a szűrőt is lenullázzák. a "haverod" egy dilettáns állatkínzó... :P
2017. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az osztályunkban van az akvárium, az osztályfőnök gondozza őket. Az tabletta valamilyen vitamin lehet szerintem. Biológia tanár is látta már az akváriumot és hogy mit raknak bele szóval... megnézhetném hogy milyen a szűrő, milyen tablettát kapnak de minek?
2017. jan. 25. 14:28
 7/11 anonim ***** válasza:
A növényzet hiánya meg az a valamilyen tabletta rendszeresen, az állhat a folyamatos pusztulás hátterében. Ha nincs növényzet, ami a termelődött anyagokat lebonthassa vagy beépíthesse saját testébe, akkor a minden élőlényt érintő dögvész várható. A kipusztult növényzet meg talán a valamilyen tabletta miatt lehet. Az ilyeneknek nem való hal (sem).
2017. jan. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
a növényt pár napja rágták szét, az osztályfőnök újat fog venni, a szűrő is nemrég lett cserélve. Azok a halak már 4 éve ott élnek boldogan és azóta kapják a tablettát nem hiszem hogy csak most lenne tőle bajuk. Megnéztem az adott fajta élettartamát ami 6-10 év, ezek a halak meg már 5-6 vagy több évesek. Az oszi szerint egyszerűen már öregek. Mind egyidős
2017. jan. 25. 14:33
 9/11 anonim ***** válasza:
annyira akkor nem vészes a helyzet azért. mérd le az akvárium oldalait, kérdzed meg a szűrő típusát. azért egy 6 éves hal már nem rossz.
2017. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem egy tanár nem lehet annyira agyament, hogy 2-3 naponta gyógyszerezi a vizet, valószínűleg algatablettát dobálhat a vízbe etetés céljából (legalábbis remélem). 5-6 éves anci nem túl öreg 10-15 évig is élhetnek, az 5-6 éves csíkok és lazacok már idősnek számítanak. Egy diáknak nem jelenthet problémát megmérni az akvárium oldalait és kiszámolni a térfogatát, ugye.:D Ezekhez a halakhoz 100-literes dúsan növényesített akvárium kell és azért ettől változatosabb étrend, napi szintű etetés és hetente 30% vízcsre, természetesen jó szűrés és fűtés is.
2017. jan. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!