Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől pusztulhatott el a...

Mitől pusztulhatott el a teljes hal állományom? 54 literes akksi,400 l/h szűrő, heti kb 10 liter vízcsere, hőfok 23-24 körüli, mindent úgy csináltam ahogy szoktam, és egyik pillanatról a másikra elpusztultak a halaim. Algaevő, neon, gömbmolli, platti

Figyelt kérdés
Ami új volt, tettem be jávai mohát amikor új halakat tettem be, de annak is kb 2 hete. Azt vettük észre, hogy fehéres foltok, lepedékszerű valami van a még vergődő halakon. Valami fertőzés? Ha igen, rám nézve jelent gondot?Csak az válaszoljon, aki normális hangnemben tud írni, mert eléggé kétségbe vagyok esve, nem kellenek a rosszalló megjegyzések.
2017. jan. 25. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Túltelepítés. Mollinak, ancinak nem elég nagy a hely(neonnak sem elég hosszú, de nitrogénvegyületek tekintetében kis mérete miatt keveset nyom a latba). A rossz vízminőség miatt legyengült az immunrendszerük és elkaphattak egy fertőzést.

Ha a szűrő a szettel járt, akkor pedig az is alulméretezett még normális halmennyiséggel is. Illetve ha friss az akvárium, akkor 3 hét üresjáratnak is kellett volna lennie, erről nem írtál.


Rád nem veszélyes.

2017. jan. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Halpenész, vagy szájpenész lehet jó eséllyel.
2017. jan. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bár, jobban meggondolva fátyolbetegség is lehet.


Meg igazából egyik hozza a másikat, ezek a kórokozók állandóan a vízben vannak, nem lehet kiirtani őket, hogy steril legyen a víz, ez ezzel jár.


Csak ha gyengeség van, gyenge immunrendszer, akkor nagyobb eséllyel elkapja valamelyiket. És ha attól mégjobban legyengül, akkor jön a második, harmadik kórokozó, és elindul a lavina.


Úgyhogy többféle kórokozó is lehet.

2017. jan. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Aksi egy éve van, a szűrőt fél éve cseréltem nagyobb teljesítményűre, szintén fél éve volt egy teljes takarítás. Hétvégére terveztem egy újabb nagytakarítást, ilyenkor érdemes egy fertőtlenítő átmosás, pl Neomagnolban? Szeretném megmenteni a növényt benne, mert az szépen növekedésnek indult, nem szeretném kidobni. Halat mennyit lehet egy ekkora akiban tartani, mert nekem a kereskedésben azt mondták, a kisebb méretűeknél 2 liter/hal, de akkor ez nem valós.
2017. jan. 25. 18:20
 5/10 anonim ***** válasza:
A régi szűrőt is beteheted majd az új mellé, ha újraindítod a dolgot. A növényeket vedd ki egy vödörbe amíg fertőtleníted az akváriumot. A szűrőket is mosd ki, halak nélkül a bacik elpusztulnak folyamatosan. Utána egyből rakhatsz vissza mindent, világítás, szűrő, talaj, növények. Utána jöhet a 3 hetes bejáratás, közben kajaszórás pár naponta. A végén fokozatosan telepíthetsz mondjuk egy tizes csapatot valamelyik nanohalból és 5 törpe szívóharcsát vagy törpe páncélost.
2017. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kisebb halakból, ami max 4 cm-re nő meg, inkább 4 liter /hal.


De az ilyen 7-8 centire növő molli, meg 12 centire növő anci nagyon nem ez a kategória!

2017. jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valószínű a saprolegnia fertőzés, ami a növénnyel és/vagy az új halakkal kerülhetett bekerülhetett be. Rendkívül elszomorító, hogy a mai haltartók nincsenek megfelelően felkészülve a haltartásra és azt hiszik, hogy ha megveszik a műszaki cikkeket, azzal mindent letudnak. A vásárolt növényekre is érvényes a karantén, nemcsak a halakra, de legalább egy alapos fertőtlenítés kell, mielőtt az akváriumba kerülnének.
2017. jan. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok segítséget! Annyi kérdésem lenne még, hogy a Neomagnollal lefertőtleníthetem a talajt, és a növényt is?
2017. jan. 25. 20:57
 9/10 anonim ***** válasza:
A növényeknek elég egy 1-2 perces híg oldatban egy gyors fürdő.
2017. jan. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
A betegséget illetően én is csak találgatni tudok de az ,hogy minden halra hirtelen kiterjedt a fátyolbetegségre jellemző inkább. Persze saprolegnia is bejátszhatott másodlagos fertőzésképp de a fő problémát én is a halak legyengült immunrendszerében látom hiszen ezek önmagukban nem feltétlen okoznak halpusztulást csak ha előtte más fertőzésen is átestek a halak, ill ha a rossz tartási körülmények miatt legyengültek, megfáztak, stresszes állapotban éltek stb. Én most így, hogy újra kell indítani mindent nem piszkálnám a növényzetet írtad, hogy szépen növögetnek, kár lenne megbolygatni legalább lesz egy fix pont ami működik. Mindent hagynék az akváriumban ahogy van és rátolnék 1db neomagnolt vagy egy adag Parakillt, Malachit zöldet, stb és feltolnám 32 fokra 2-3 napig. Utána tiszta vízben kimosnám a szűrőt és a szűrőanyagot, csinálnék egy talajporszívózást 50% vízcserével, amit 2 nap elteltével megismételnék és szépen elkezdeném a 3 hetes bejáratást vízcserékkel bacietetéssel stb. Ha valaki nem szereti a gyógyszerezést még csak az sem fontos hiszen a magas hőfok és a 3 hét járatási idő önmagában is elég kell legyen.
2017. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!