Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112L akváriumba hány L JBL...

112L akváriumba hány L JBL AquaBasis plus és felé hány L JBL Manado szükséges?

Figyelt kérdés
2017. jan. 26. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Írd le az akvárium alapterületèt, azt h milyen vastagságban szeretnéd a talajt és kiszamoljuk
2017. jan. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
80x35x40cm és kb 6 cm legyen a talaj.
2017. jan. 26. 12:31
 3/7 anonim ***** válasza:
3 cm aquabasis és 3 cm jbl ?
2017. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Aquabasisból 1 centi is elég, ajánlás szerint 5 literes zacskó kell egy ekkora alapterületre, de amúgy ez elég sok, több mint másfél centire kijön.

De mivel 5 literes kiszerelés pont van, ezért azt éri meg megvenni, max nem használod el az egészet.


Fedőrétegnek önmagában 6 cm-t javasolnék, mert elég könnyű a manado, és az sok bajt tud okozni, ha a táp érintkezik a vízzel, úgyhogy inkább legyen több.


De ha elég 5 cm, akkor is könnyen ki tudod számolni.


80×35 az alapterület, ezt vagy 6-tal szorzod, vagy 5-tel.


A 3 szám összeszorzása után kapott eredményt elosztod 1000-rel, és annyi liter.

2017. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként manadoból 5 meg 10 literes kiszerelés van, valószínűleg úgy vennék 15 litert.
2017. jan. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Valami baj van az oldallal, lassan tölt, akkor is félig.


Az előző válaszom teljes egészében:


Egyébként manadoból 5 meg 10 literes kiszerelés van, valószínűleg úgy vennék 15 litert.


És ha megvan a növények pontos fajtája, és helye, és nem lesz fullon növényekkel az akvárium, akkor aquabasisból én 2,5 litereset vennék, és oda tenném foltokban, ahol a gyökeres növények lesznek. Nyílt úszótérbe, vagy olyan növényekhez amik leginkább a levelükön keresztül veszik fel a tápokat, fölösleges tenni.

2017. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szoroztam osztottam 17L re jőtt ki.Ugydőntőttem mivel nem lessz tele zsufolva nővénnyel elég lessz az AquaBasis bol 2,5L és a manado bol meg ha vennám a 2x 10L akkor ugyon ot vagyok mint ha megvennénk egy 25 L est legfejebb nem használom fel az egészet.Kőszi a válaszokat srácok!!!!!
2017. jan. 26. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!