Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A belinkelt táprud müködhet...

A belinkelt táprud müködhet manado tajban?

Figyelt kérdés

[link]

7 cm Manado talajt tervezek aquabasis táptalaj nélkül!Ez igy müködhet vagy manadonak nincs értelme aqubasis taptalaj nélkül?Nem szeretném tele rakni növényekkel Cryptocoryne balansae,Echinodorus subalatus,Nymphoides sp. 'Taiwan' lenne eggyenlöre!


2017. jan. 27. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt a rudat konkrétan nem ismerem, de persze hogy működhet, erre lett kitalálva.

Klasszikus felállás, viszonylag jobb talaj, és a növényekhez gyökértáp.

Szerintem a legtöbben jbl tápgolyót, vagy panzi aquaplant-ot használnak. Még a Panzis aquaplanttól sem kell megijedni, ahhoz képest hogy panzi (ami nem egy csúcs márka) egész jó eredményeket produkál.

Vagy a sera floreplus lehet még jó.


Azt nem tudom értelmezni, hogy a manadonak nincs értelme.

Akkor mibe ültetnéd a növényeket? Mibe dugnád a tápot?

Hogyne lenne már értelme, hát aljzat kell az akváriumba...


Vagy valami sóderra gondoltál helyette?

Hát... te döntésed, de egyértelműen minőségi visszaesés.

A gyökérzetnek se a legjobb, meg hát a jó aljzat nem csak a gyökerek miatt kell.


Ezek az égetett agyag aljzatok nagyon porózusak, így a tápok is átjárják, és fokozatosabban eresztik magukból.

A lebontóbaktériumok jelentős része is megtelepszik az aljzaton, és egy porózus felületen ez sokkal hatékonyabb.


1-2 dolgot ugyan szokni kell, mert könnyebb mint a sóder, meg kell tanulni aljzatporszívózni, vagy úgy elültetni a növényeket, hogy az aljzatturkáló halak (ha lesznek) ne tudják kitúrni, de összességében nagyságrenddel magasabb minőségbeli különbség van egy sóder, meg egy manado között.


De mondom, te döntésed, az ilyen aljzatok megjelenése előtt is létezett akvárium, és sikeres vízinövény tartás is, jellemzően 1-2 mm szemcseméretű kvarchomokban.

Tény, hogy ez is járható út.

2017. jan. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ugy értettem hogy aquabasis nélkül lehet manadot csak tápruddal vagy golyokkal ha müködne e ugy!Kösz a segitségedet!!!
2017. jan. 27. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze. Rá van írva ezekre, meddig adagolják magukból a tápot, milyen időközönként kell adagolni.

Mondom, még a legolcsóbb panzis cucc is egész jó, és mivel ez viszonylag állandó kiadás , nem mellékes az ár.

2017. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jbl tápgolyo melett döntöttem!Ezeket teljesen le kell dugni az akva aljára? Mert olvastam hogy talaj porszivozásnál fel kavarodnak ès zavarios lesasz tölük a viz?
2017. jan. 27. 09:36
 5/8 anonim ***** válasza:
igen, a gyökeréhez mehet, dugd el jól ,h ne oldódjon a vízbe belőle semmit. és ovastosan porszívózd a manadot
2017. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
zavaros nem hiszem h lesz csak nitrát vagy ammónia oldódik ki belőle, egyik se szerencsés :DD
2017. jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szinte egyáltalán nem értek a növényekhez ,de valami crypto meg kardfű úgy nőtt nálam minta a szemét, és csak manadom volt :) néha loptam anyámtól egy muskátli táprudat oszt jó napot :D ja meg profitót kaptak még
2017. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A JBL tápgolyóbó csak kálium+mikroelem tartalmú, nitrát, ammónia, foszfát nem oldódik ki belőle. Én is ezt használom, csak homok talajban, meg vagyok vele elégedve.
2017. jan. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!