Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miből tudom megállapitani h...

Miből tudom megállapitani h melyik a fiu vitorláshal?

Figyelt kérdés

Az egyik tuti lány. mert tegnap délután rakta le az ikráit. Miből látom h a másik fiu e? Van valami jellegzetes külnbség a két nem között?

kezdő akváriumos vagyok. Nem is akartam őket szaporitani, de ha már vannak ikrák akkor jo lenne ha lennének kicsik. Esetleg valami tanács a szaporitás további menetével?

köszi a normális válaszokat.


2010. máj. 7. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
A fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg puncijuk!:)
2010. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát köszi, ezt én is tudtam :)de konkrétan a vitorláshalaknál ez hogy is van????? hol látom a fiu fütyijét????

na ha erre tudsz valami felemelő és okost választ irni akkor válaszolj, egyébként nem érdekel :) köszi.

2010. máj. 7. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:

szia! nekünk volt két vitorláshalunk, mindkettő fiú:S ahogy ivarérettek lettek, elkezdte csipegetni az egyik a másikat:( visszavittük a gonoszt a kisállatkereskedésbe, a srác aki ott dolgozik azt mondta, hogy a szemük másmilyen van benne egy csík talán, vagy valami ilyesmi, meg a fejformájuk egy kicsit eltér a nőstényekétől... de csak ivarérett kor után tudod megkülönböztetni...

nem vagyok akvarista, nem tudom, használható e ez az info

2010. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

ezt csak neked :)

2010. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]

a hím

A kifejlett hímek agresszívek lehetnek. Az ivarérett egyedek fejrészén apró púp látható, a nőstények hasrésze az ívási időszakban megduzzad. Ha megfelelően nagy akváriumban tartják, a vitorláshal a társas medencében is párokat alkot és ívik. A nőstény körülbelül 3-400 ikrát rak, amit a hím megtermékenyít, majd felváltva őrzik őket. Az átlátszó ikrákat legtöbbször széles levelű növények fonákjára,lapos kövekre, vagy az akvárium üvegére helyezik. Az ivadék nevelése nehéz, sokszor még kikelés előtt féltésből maguk a szülők falják fel őket. Az ikrák hajlamosak a penészedésre. Sikeres szaporításukhoz külön medencére és nyugalomra van szükségük. Az ivadéknevelési időszakban a szülők megkergethetik az akvárium többi lakóját. Az utódok a kikelés utáni néhány napban úszásképtelenek, szüleik védelmére vannak utalva, az üvegre vagy a növényre ragaszkodva csimpaszkodnak. Nagyon apró eleséggel nevelhetjük fel őket. Tenyésztésük szakértőknek való, bár tapasztaltabb akvaristák sikerrel járhatnak. Fátyolfarkú vitorláshalat úgy neveljünk, hogy csak az egyik szülő legyen fátyolos, mert ha mindkettő az, akkor az ivadék gyakran torzult úszójú lesz vagy annyira hosszú lesz az úszója hogy akadályozza az úszásban

2010. máj. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

sziasztok. köszönöm a válaszokat :)


ezeket az akvarista.hu-n már olvastam most délelőtt.


de mint sejtettem, akkor nekem valszeg két nőstényem van. igy tuti nem lesznek kishalak. jobban meglestem őket , nagyon egyformák . eddig is gyanus volt h két nőstény van. és most az előbb láttam h a másiknak is kinn van a tojocsöve kicsit. hm...

meg bántják is egymást, ami még nem ikrázott az folyton el van bujva, ha előjön akkor meg üldözi a másik.


igy valoszinű h megeszik az ikrákat? hm pedig szerettem volna ha lesznek kicsik.


és ha visszaviszem a boltba az egyik nőstényt akkor visszaveszik?

köszi a válaszokat mégegyszer.

2010. máj. 7. 11:53
 7/7 anonim ***** válasza:
nekünk visszavették, mikor elmondtam mi a baj:) adnak helyette másik halacskát is..
2010. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!