Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha szikes viz jön a csapbol...

Ha szikes viz jön a csapbol az ion cserélt vizzel megoldhatom a problémát?

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy érted sok a Na/HCO3-ion a vízben és ez probléma? És mire használnád az ioncserélt vizet? Az ioncserélt víz jó a vasalóba meg párologtatóba, de meginni annyira nem menő, mert túl "híg", majdnem mint a desztillált víz. Ha a vízben nincs megfelelő mennyiségű oldott ásványi anyag (és így túl "híg") akkor képes kivonni a szervezetedből a számodra is szükséges anyagokat és az neked nem jó. :)
2017. febr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

miről hadoválsz? nem inni akarja hanem az akváriumba...


igen megoldja:


[link]

2017. febr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha lágyvizes halakat tartasz, akkor lágyítható a csapvíz ioncserélttel. De ne csak azt használd, hanem keverd a csapvízhez bizonyos arányban.
2017. febr. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem !!panda pancelos harcsa,neon,pirosorru pontzlazac van.A növények miatt is szeretnénk lágyitani a vizet!Mondjuk egy 30% vizcsere ennek 10% lenne ioncserélt viz!?Vagy keverjem 15%+15% arányba?
2017. febr. 7. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 1/3 ioncserélt elég.

De amúgy nyilván méregetni kell.


Ha meglévő kemény vizet akarsz lágyítani, akkor a részleges vízcserékkel egyre lágyabb vized lesz, amíg be nem áll stabilan.


Hogy a stabil mit jelent, azt az arány dönti el.


De túlzottan ne lágyítsd le, az összkeménység azért maradjon vagy 10-15 nk .

2017. febr. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az 1/3-ot úgy értem, hogy a cserevíz 1/3-a.
2017. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ok!kösz a segitséget!!
2017. febr. 7. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!