Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mindig amikor itthon mosom le...

Mindig amikor itthon mosom le az autómat vízkő cseppes lesz amikor megszárad. Valakinek valami ötlet trükk amivel megoldhatom ezt a problémát?

Figyelt kérdés
Elég kényes színről van szó. Óceán kék metál és igen csak kijön rajta a vízkőcsepp valami ötlet?

2012. okt. 22. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Vidd el mosóba, aztán waxold/waxoltasd le, egy ideig jó lesz a, minimum fél év a wax minőségétől függően.
2012. okt. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez csak egy sima kence vagy hasonlóan kell felhordani mint a polírt?
2012. okt. 22. 11:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Mosóba csak rápermetezik a kocsidra a végén.

De lehet venni pl tescoba is. Azt csak ráfújod, végigtörlöd aztán valameddig bírja.

2012. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. Azt hittem az csak azért van hogy húú de csilli villi lesz az autó tőle. De akkor már tudom hogy van más értelme is :D
2012. okt. 22. 12:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Mosás után töröld át puha ronggyal.


Én szoktam vinni egy vödör langyos vizet, beáztatom a rongyot (valami háztartási törlő akármicsoda), alaposan kicsavarom, törlök egyet az autóm, megint kiöblítem a vízben, kicsavarom és megint törlök.


Nem szokott pöttyös maradni, igaz az enyém világoskék-metál (nagyon világos) - nem egy kényes szín.

2012. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 smitwesson ***** válasza:
gondolm Te is ugy csinálod, hogy víz, sampon, simogat, víz, leöblít és úgyhagyod. Na az úgyhagyodat sajnos ki kellene egészíteni egy szilikonos lehúzóval (az ótómosóban igy csinálják), majd viledával (az meg egy jó nedvszívó rongy) szárazratörlöd. és akor nem lesz pöttyös, foltos, vízköves. törölgetni kell sajnos :(
2012. okt. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Célszerűbb a mosást szakaszonként megtenni, először az elejét lemosod majd ha végeztél szárazra törlöd, utána jöhet a közepe végeztél szárazra törlöd, majd hátulja ugyanígy. Aztán jöhet a másik fele így nem lesz vízkőcseppes.
2012. okt. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Először is a mosást mindig fentről lefelé hajtjuk végre(tető, ablakok, motorháztető/csomagtartó, ajtók, lökhárítók)

Az ajtók alsó részére és a lökhárítókra érdemes külön szivacsot használni mert ott sokkal több a kosz.

Először öblítsd le a kocsit tiszta vízzel(én slaggal szoktam), majd jöhet a meleg, samponos víz(felülről lefelé!), ismét az öblítés (felülről lefelé). Ha nem törlöd ezek után át akkor valóban vízcseppes lesz. Én szarvasbőrt szoktam használni.

2012. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mosás után egyből ülj be és menj vele pár km-t olyan helyen ahol nem kell állandóan megállni. Én mindig így szoktam.
2012. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!