Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tóban aki tapasztalt....

Kerti tóban aki tapasztalt. Légyszíves?!

Figyelt kérdés

Holnap szeretnék venni egy kis tavat a kertbe.

Műanyagot szeretnék, mivel nemsoká (kb. 1év múlva) elköltözünk, így majd ki is tudjam ásni és elvinni magammal az új házba.

Na de addig is szeretnék.

1méterszer 1,5méteres lesz és 1méter mély

Milyen halakat ajánlotok bele amik télen is kitelelnek benne?

És kb. mennyi darabot?

És a halak mellé szeretnék 2 kis teknőst is bele.

A teknősök megférnek majd a halakkal?

Nem eszik meg őket?

Naponta hányszor kell etetni a halakat?

Van valami fontos amit tudnom kell még ezekkel kapcsolatban?

Kell valami extra dolog még a tóba?


Bocsi hogy sokat kérdezek de nagyon tapasztalatlan vagyok ezen a téren.


2010. máj. 8. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó a műanyag inkább vegyél tófóliát....

a teknős nem eszi meg a halakat attól függ hogy mekkorák....

2010. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha télen is kint akarod benne tartani a halakat, akkor legalább másfél méteres mélység kell egy részén, hogy biztosan legyen nekik fagymentes hely. Nekünk nagyrészt aranyhalak vannak a tóban.
2010. máj. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk aranyhalak vannak a tóban. Szépen áttelelnek, de az alján van egy kis iszapszerűség, hogy télen oda lemenjenek. Aranyhalból 20 darab szerintem elég lesz.

Van 3 ékszerteknősünk is, ők is átszoktak telelni. A nagy halakat már nem tudják elkapni, viszont amióta a teknősök is a tóban vannak már nincsenek kis halak...:)

Mi hetetne etetjük őket. De ha mész kaját venni nekik ott úgyis elmondják.

Hmm szerintem egy szökőkút nem ártana a kis tóba, hogy a csobogással jusson le elég oxigén a vízbe. Algaölő szer sem árt a tóba!

Nem tudom milyen típusú tó lesz, de oylan legyen hogy a teknős kitudjon mászni belőle, mert imádnak napozni! :)

2010. máj. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
82%

Szia

Őszinte leszek, egy ekkora tóba, pláne, ha műanyag, nem fog sokáig megélni egy állat se. Bár a teknősők talán, ha nem kell benne kitelelniük. Fent már említette valaki a 1,5m-es mélységet, ez valóban ideális, ha ebből !minimum! 20cm iszap van az alján ahova be tudják ásni magukat a fagy elől. Egyébként a legjobb halfajta a kerti tóba a koi ponty. És ismét egy fentebb kommentelőnek adok igazat, a mini szökőkútról, ami egy kicsit megmozgatja a vizet a tavacskában, még akkor is, ha végül nem kerül bele állat, hisz ez a vízi növényeknek is fontos (már, ha kerül bele).

Ha bármi kérdés felmerülne még, nagyon szívesen válaszolok

(egy kertész technikus)

2010. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Második vagyok. Nekünk vízforgató van a tóban. Ha bemész bármilyen szaküzletbe, ahol kerti tavakkal foglalkoznak, ott segítenek mindenben. Egyébként tavat nem venni, hanem elsősorban csinálni kell. Mivel idő, mire beáll benne a víz, a növények, a mindenféle élőlények egyensúlya, nem úgy megy, hogy kiásom, aztán egy másik helyre mindenestül átcipelem. A belerakott cserepes növényeket, halakat, a vízforgatót, fóliát nyilván tudod vinni magaddal, de az idő, amíg abból újra olyan tó lesz, mint az eredeti volt.
2010. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Teknőceinket mit elrakjuk téli álomra ősszel, április elején ébrednek fel. Télen, a pihenésben, hatalmasat nőnek, utána vedlenek.

Mieink nagyok, ékszerteknősök, kettő van, egyszer már kisteknőceink is voltak. A halakat - a cápa kivételével - biztosan fölfalnák. Szerintem rossz szomszédok ők. Azt gondolom, vagy egyikkel, vagy másikkal be lehet érni. Én a halkra szavaznék, teknőceink csak esznek és napoznak mozdulatlanul. Ha több van belőlük, mint olvastam, verekednek, harapdálják egymást. Ezért maradunk a kettő mellett.

A teknőctavat méteres drótkerítéssel kell bekeríteni, gondosan, mert elmennek. A csirkehálón kimásznak.

2010. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj dehogyis mennek el a teknősök. Nekünk kint vannak már évek óta és csak napozni másznak ki a sziklára. Tudják ők mi a jó! :)

A halakkal tökéletesen elvannak. A nagyobb halakat sosem tudják utolérni! :) Csak a pici "újszülött" halakkal van gond, azokat még eltudják kapni.

2010. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 52 teknősöm van a kerti tóban, tojnak is rendesen, halat nem nagyon kell melléjük rakni, mert mindent kinyírnak és felfalnak. Kerítés viszont nem árt köréjük, mert tojásrakás idején elmászkálnak. Én OSB lapot tudomajánlani, hosszabában félbevágva már elég magas, nem nagyon másznak ki rajta. Kívülről nálam élősövény van körülötte, de be lehet vonni nádszövettel is, akkor is elég dekoratív. Ha komolyan gondololod a kerti tavat, akkor fogadd meg azok tanácsát, akik a fóliát, a nagyobb mélységet javasolják, a boltokban kapható műanyag "tavak" inkább csak kerti díszek, nem nagyon alkalmasak állattartásra. Persze van akinél elvan benne néhány aranyhal, ha megfelelően növényesített, akkor még akár kishalak is lehetnek tavasszal, de nem ez az általános.
2010. máj. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!