Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot szét lehet vágni a...

Akváriumot szét lehet vágni a ragasztás mentén késsel?

Figyelt kérdés
Hülyén hangzik a kérdés, de még nem volt akváriumom és nem tudom, hogyan vannak ragasztva. Lenne egy nagyon jó ajánlat, viszont az akvárium 2 részre van osztva, a közepére be van ragasztva egy ugyanolyan üvegfal, mint az oldalai. Azt el tudom távolítani itthon valahogy?
2017. márc. 6. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Még ha szét is lehet vágni, középről nem lehet szépen kivenni, mindig ott lesz a ragasztó nyoma.


Egyébként nem tudom mi lehet az a nagyon jó ajánlat, de egy akvárium létrehozásánál maga az akvárium pont egy elhanyagolható tétel. Nem hinném, hogy lehetne olyan olcsón adni, hogy megérje megvenni.

2017. márc. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg óvatosan pengével, vagy szikével átvágható ( nem lesz egyszerű ). Nem tudom én sem, hogy megéri e vacakolni vele de a maradványok miatt nem kell aggódni, arra azért vannak oldószerek pl a Mester eltávolító szilikonra, vagy a Tekapursil ( hogy marad e nyoma? kérdéses). Esetleg a nitro hígító is jó lehet bár én még nem próbáltam csak másoktól halottam. Azon túl, hogy én is lebeszélnélek a mutatványról fontos megnézni, hogy milyen vastag az üveg, mekkora az akvárium mérete és, hogy a középső rekesz kivétele után elbírja e víz súlyát így "merevítés" nélkül. Én biztos, hogy nem venném így meg, de te tudod.
2017. márc. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem halaknak kell, nem lenne benne víz. Azért tettem fel itt a kérdést, mert gyanítom az akvarisztika topikban értenek az akváriumokhoz, így a ragasztását is tudják, milyen. Szóval nekem nagyon jó lenne, ha ki tudnám szedni a belső elválasztót, mert szárazföldi állatnak lenne, víz nem kéne bele, az sem feltétlen baj, ha a nyoma ott marad. 250 liter és 1500 Ft, aligha találok máshol ennyiért ekkorát.
2017. márc. 7. 13:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Kis szikével, igen kilehet. De türelmesen, lassan mert viszonylag hamar pattan, főleg ha vékony. Ennyit simán megér.
2017. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
rendes pengét kéne végigtolni a ragasztáson. Lehet olyat még kapni? Esetleg sniccerrel.
2017. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem akváriumnak használod akkor semmi probléma, egy kis kézügyesség kell csak és egy jó éles hajlékony, vékony penge. Csak óvatosan csináld nehogy megsérülj, ha nem vagy biztos magadban inkább kérj segítséget.
2017. márc. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 patterson ***** válasza:
32%
a válaszfalat üvegvágóval meg kell felezni,eltörni,és úgy tudod vékony pengével elvángi a ragasztásnál
2017. márc. 22. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 patterson ***** válasza:
32%
amúgy lehet hogy merevítésnak van benne,min. ha 8-as üvegből van,érdemes kivenni !
2017. márc. 22. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam mindenféle pengével, de képtelenség volt leválasztani, annyira erős a szilikon és olyan precízen volt beragasztva, hogy hozzá sem lehetett férni. Szóval felxxel berepesztettük az üveget és kalapáccsal kitörtük.. most jó. :D
2017. márc. 22. 15:38
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
Nem túl elegáns megoldás, de ez is megoldás.:D
2017. márc. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!