Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba LED világítás?

Akváriumba LED világítás?

Figyelt kérdés
54 literes akváriumba tervezek LED világítást. 5700k elég vagy 6000k felettinek kellene lenni?

2017. márc. 7. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy adott színhőmérsékletet ezer módon el lehet érni, úgyhogy ebben nem lehet pontos spektrumkép nélkül 100%-osan igazságot mondani.


Viszont ha alapból egy semlegesebb fény, akkor alapvetően igen, biztosan elég 5700K. Még kevesebb is.

2017. márc. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Képeket tudok csak mutatni, adatokat nem tudok.

[link]

[link]


És még lenne egy power ledes megoldás, de annak a színhőnérsékletét se tudom..

[link]

2017. márc. 7. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az első jó lesz.

Lehet, hogy a harmadik is jó lenne, tökéletes white balance beállítás kell a fényképezőre, és semleges háttér, ahhoz, hogy képről meg lehessen mondani nagyjából a színhőmérsékletet, de az utolsó mint ha túl meleg fehér lenne. De lehet csak a háttér miatt.


Ami még fontos, az ereje, azt a tartandó növények fényigényéhez kell beállítani!

2017. márc. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Esetleg kombináld a kettőt, amúgy én is az elsőket kékesebbnek az utolsót kicsit melegebbnek véltem, már amennyire ez kivehető.:D Nálam most 2 db 6500K LED világít ( ezek határozottan kékesfehér fényt sugároznak) 2 db 5700K kompakttal vegyesen ( természetes fehér fényű ). Egyenlőre csak próbavilágításként 2 hónapja üzemel így, ha beválik LED-re váltok teljesen de valószínűleg a másik kettő nálam 5000K körüli lesz csak, tetszik így keverve.:D
2017. márc. 8. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Marad az első kettő. A harmadiknak útánna néztem és Luxeon Z ES led, ami autó fényszórókba való, azt inkább nem tenném be az akvába :)


[link]

2017. márc. 8. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!