Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium létrehozásánál az...

Új akvárium létrehozásánál az adott halfajok társíthatók-e ezekkel az adottságokkal?

Figyelt kérdés

A héten üzemeltem be egy 95 literes akváriumot. Az aljzat alsó rétege márványzúzalék, felülre gyöngykavics került a talajlakó halak biztonsága miatt. Sajnos az állatkereskedésben nem tájékoztattak róla, hogy a márványzúzalék egy szinten keményíti a vizet, ráadásul az adott állatkereskedésben más típusú ilyen szemcseméretű aljzatot nem is találtam. Az akváriumba ültettem növényeket is, ezek tápanyag ellátását tablettákkal és tápoldatokkal tervezem megoldani. A szűrőbe csepegtettem baktériumokat tartalmazó készítményt a kezdeti egyensúly kialakulásának felgyorsításához.


Elevenen szülő halakat szeretnék tartani benne, pontosabban guppit, xifót és plattit, egy raj páncélosharcsát és egy pár ancit.


A kérdésem az lenne hogy a márványzúzalék aljzat keményítheti-e annyira a vizet, hogy ezeknek a halaknak ez problémát jelentsen?(írják több helyen hogy a guppi és a platti vizébe olykor még kis mennyiségű sót is tesznek)



2017. márc. 11. 22:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Nem mentegetőzésnek szántam, csupán kicsit átverve érzem magam az állatkereskedésben az eladó részéről és bosszant hogy hülyeséggel akart megetetni.


Az aljzattal kapcsolatban olvastam több helyen a sódert, azon gondolkoztam hogy a sima építkezésnél használt sódert szitálva savazva és forralva lehet alkalmazni alzatként? Mert mondjuk az lenne itthon, de nem tudom hogy sóder alatt mennyire "peciális" sódert értenek, vagy a sima hagyományosat.

2017. márc. 12. 23:45
 12/16 anonim ***** válasza:

Ami neked kéne szemcseméret, 1-2, max 3 mm, annak homok a megnevezése a szakzsargonban. Konkrétan kvarchomok.

Semmi speciálisság nincs benne, ha tiszta lehet olyat használni.

2017. márc. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 patterson ***** válasza:
0%
magad válogasd össze a halakat,van róluk bőven info,pl a diszhalinfo.hu,szempontok:békés,inkább nano halak legyenek,7 cm ne nagyobbakat,hasonló vízhő,alsó,középső,és felső szintlakók legyenek,a lényeg ne legyen zsufi azonos szinten.az összeállítás jó,kivéve az ancit az idővel nagyra nől,10-15 cm-re akár,bár nem ragadoz,zavarhatja a többit.márványt mellőzd,amúgy is kemény csapvíz,kis kem.növekedés sem szerencsés,vagy gyári aljzatot,vagy aprószemű,1-1.5 mm-es sódert rakj,vagy kb u.ekkora szemű bazaltot keress, igénytelen növényeket válassz,a gyökerüket lehet táptablettázni...ennyi vízbe max 25 nano hal lehet.a páncélosok széttúrják az aljazatot ! a szűrő min 600 l/ óra legyen,de ha nagyobb (800-1000) sem baj.
2017. márc. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 patterson ***** válasza:
0%
de a gúgli ebben is segít..kezdő akvarisztika...és dob sok linket,olvass,tanulj belőlük,mert kérdezősködésből sose leszel akvarista !
2017. márc. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 patterson ***** válasza:
0%
kapni steril,aprószemű sódert,át kel öblíteni,míg tszta marad a vize,ne kísérletezz mással,nem pénz...
2017. márc. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Az elmúlt heteket a szakirodalom és szakoldalak böngészésével töltöttem, szóval igenis rajta vagyok a témán, illetve régebben voltak már halaim csak most kicsit odafigyelősebben szeretném csinálni.

Kérdezni pedig szerintem mindig hasznos akkor is, ha már olvastam erről fórumokon és díszhalas oldalakon, de gondoltam hátha van olyan ember, akinek voltak ilyen tapasztalatai, és sok hasznos tanácsot kaptam szóval nem bántam meg! Egyébként sok oldalon van írva ellentmondásos infó bizonyos halakról, így azoknál is jó odafigyelni mi az igazi.

Köszönöm szépen a tanácsokat!

2017. márc. 15. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!