Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha az állatkereskedésben egy...

Ha az állatkereskedésben egy kb 70-85 literes akváriumban van vagy 18-25 aranyhal és nemhiszem, hogy olyan gyorsan elvinnék őket, akkor miért ne tarthatnék otthon egy 60 literesben egyet?

Figyelt kérdés
Barátnőméknél van egy aranyhal egy 60 literes akváriumban. Én is szeretnék aranyhalat,utánaolvastam sok helyen és itt is azt írják mindenkinem hogy legalább 200 literes akvárium kell neki. Bementem a kisállatkereskedésbe körülnézni erre az fogadott, hogy egy 70-85 literes akváriumban 18-25 db fátyolfarkú aranyhal úszik. Ez akkor nem törvényellenes?!

2017. márc. 18. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Amit nem visznek el hamar, az elpusztul. 25-30 centisre növő halakról beszélsz, kb mintha egy márványsügért akarnál bezsúfolni 60 literbe.
2017. márc. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az állatkereskedésekre más törvények vonatkoznak, gondolom mert elméletben megveszik. És nyílván hozzád sem mászkálna ellenőr, szóval te is tarthatnád "törvénytelenűl" Őket, mint a boltban legálisan... Az más kérdés, hogy állatkínzás.
2017. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És azt mondta valaki, hogy az állatkereskedésben jó nekik úgy? Na látod.
2017. márc. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Pedig néhány napon belül elviszik őket.

A jobb kereskedésekbe, akvarisztikákba hetente (akár többször) jön új szállítmány.

Ilyenkor már igencsak fogyatkozik a halak száma.

Nagyon maximum néhány hétig vannak ott.

Ami nem jó nekik, persze, ez igaz, de annyi időt a legtöbb hal azért túlél, ami meg nem... Hát igen. Van ilyen is sajnos.

Egyébként igencsak nagy tűrőképességű halak, szóval némelyik ember akváriumnak nevezett kínzókamrájában kibírnak hónapokat, egy kicsit jobb körülmények között meg akár 1 évet is.

Ebből gondolják egyesek, hogy jó neki ekkorában, a baj csak az, hogy megfelelő körülmények között 15-20 évig élnek.

2017. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem törvényellenes, mert ők nem tartják az állatokat, hanem ideiglenesen tárolják.


Hasonlítsd össze bármivel. Mondjuk ahol pl kutyát - macskát is árulnak (külföldön).

30×40 cm-es ketrecekben tartják őket.

De azért az ugye nem vita tárgya, hogy ha valaki megveszi, és hazaviszi őket, nem egy 30×40-es ketrecben fogják leélni az életüket.


Vagy a hörcsögök, tengerimalacok... stb. Egyiket se az ideális tartási igényei szerint tárolják, mert akkor 3-szor akkora üzlethelyiséget kéne bérelni.



Amúgy meg a 60 liter / 1 aranyhal teljesen rendben lenne, ami a víz térfogatot illeti.

Csak éppen 1 aranyhalat nem lehet tartani, (itt szintén tévednek a hollywood-i filmes díszlettervezők) mivel szociális lény.

Egyedül bestresszel, letargikus lesz, lecsökken, vagy leáll az immunrendszere, és csak idő kérdése, mikor viszi el egy olyan betegség, ami normál immunrendszer mellett meg se kottyanna neki.


Na most ha 4-5 hallal számolsz, ami már elég társaságot, és biztonságérzetet nyújt, és beszorzod halanként 60 literrel, az 240-300 liter.

2017. márc. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az állatkereskedésben általában fiatal állatok vannak, amiket rövidesen elvisznek onnan.

Ha te hazaviszed,akkor az az állat az egész életéd nálad fogja eltölteni és meg fog nőni.

Van közte különbség.De egyékbént sem célszerű az állatkereskedések alapján tájékozódni. Kb minden állatot kis helyen tartanak és a minimum felszereléseket sem szokták megadni nekik.Ne róluk vegyél példát.

Egyébként az én véleményem az,hogy aranyhalat ne vegyen senki akváriumba.Piszok nagyra megnőnek és nagyon szennyezik a vizet.

Annyi más hal van,ami könnyebben tartható .70-85 literes akváriumodban egész sok fajtát tarthatnál, szerintem inkább mást válassz szerintem.

De ha már aranyhal,akkor a 200 literrel minimum számolj.De inkább többel.És piszok erős szűréssel. (belső szűrő egyáltalán nem lesz jó)

2017. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan érdekel az aranyhalad sorsa akkor szüksége van ezekere a paraméterekre. Ha dísznek kell akkor elég a 60 liter. Pár hetente/havonta majd veszel egy újjat maximum. Ha jó szűrést, vízcserét, stb. dolgot biztosítasz neki akkor még mindig jobb leszel a legtöbb aranyhalasnál.

Saját testvéremet se tudom meggyőzni róla, hogyan kell halat tartani mert nem érdekli valójában. Megmagyarázza, hogy jó az úgy mert eszik, úszik ezért tök jól elvan. A szűrést is hanyagolja aztán csodálkozik, hogy büdös a víz és pipálnak a halak. Egy ideje feladtam a harcot.

Remélem 200 literes aksid lesz és észreveszed majd a különbséget a te és barátnőd halai között :)

2017. márc. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!