Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 80 literes akvárium jó lenne így?

Toma781 kérdése:

80 literes akvárium jó lenne így?

Figyelt kérdés
3x15 w serra brilliant daylight 6000 kelvines fénycső. Sok növény. Tf planter, carbo. Red cherry garnélák, 6 csokicsík és 10 endler guppi. Szürés: Atman JKA-HF0400 akasztós szűrő (az aktív szén kicserélve mini siporaxra) és Atman JKA-IF302. Ez jó lenne így?
2017. márc. 20. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Az felénk eső fénycsőnek plant color-t használnék.

Az akasztós szűrőt ha a biológiai szűrés miatt teszed be akkor ék, bár jobb lenne egy szűrővel megoldani a szűrést. Halak bőven az optimálison belül vannak, szegényes lesz, de kevesebb gond jár vele.

2017. márc. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha nincs telepíts úszó növényeket is, zavaró lehet a garnéláknak és a csíkoknak is az erős fény. Bújókat is érdemes lenne kialakítani. Én beépítenék még egy kis LED lámpát , hogy villanyoltás után gyér fénynél jobban megfigyelhessem a csíkok esti viselkedését is. Amúgy jó, sőt pár halat még telepíthetsz is ha akarsz.
2017. márc. 21. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kövekből meg szöllőtőkéből építek búvóhelyet meg majd próbálok fűzfa ágat is szerezni. Van apró békalencse hogy tompítsa kicsit a fényt. Jó ötlet ez az esti ledes világítás. Esetleg tudnál küldeni egy linket hogy milyen lenne jó? És egész estére bekapcsolva lehet hagyni vagy csak pár órára?
2017. márc. 22. 23:54
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
Pontosan olyant nem találtam mint az enyém de majdnem ilyen mint ez. [link]
2017. márc. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
2017. márc. 23. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Na végre, már azt hittem nem tudom megmutatni.:D Az enyém is ilyen kinézetre csak azon állíthatóak a színek, nekem a kék tetszik és azt használom, így igazából nincs jelentősége a színválasztásnak.
2017. márc. 23. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
A békalencse helyett jobb volna egy kupacnyi tüskéshínár, rucaöröm, tócsagaz, stb csak úgy a vízfelszínre dobva. Ha nem nagy a felszíni áramlás a májmoha is tökéletes választás. Nagyon jó vízszűrő és árnyékoló a békalencse de nagyon macerás akváriumban. Az a gond vele, hogy feltapad az üvegre és rászárad, ha lemosod nehéz kiszedni és főleg kiválogatni az élők közül, ha bent hagyod akkor pedig belerohad a vízbe. Én nagyon megutáltam.:D Persze azért könnyebben kezelhető egy 80-literes akváriumban.
2017. márc. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Még annyit akartam kérdezni hogy meddig hagyod felkapcsolva ezt a lámpát? Egész este vagy csak pár órára?
2017. ápr. 2. 13:05
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Nálam ha kikapcsol a fő világítás ez automatikusan bekapcsol az-az folyamatosan világít. Én reggel 9-től délután 6-ig világítok a nap többi részében ez a kis LED működik, pár W-os nevenincs kis vacak ez ne gondolj komoly fényerőre. Amíg kintről bejön egy kis fény nem is nagyon látszik, hogy világít majdnem csak teljes sötétben érvényesül.:D Mondhatnám nem oszt, nem szoroz, hogy bekapcsolom vagy nem, tényleg csak arra jó, hogy valamit látni lehet mellette, még a halak sem bújnak el némelyik a nyílt vízszakaszon pihenget, ha odalépek és nem mozdul csak abból tudom, hogy alszik. Szerintem ez még a holdfényhatárt sem éri el.:D Mondjuk én egy 300-literes akváriumnál használom, gondolkodtam már, hogy kellene még egy, nálad azért jobban fog világítani. Ha a tiéd is ilyen kis fényerejű lesz nyugodtan hagyhatod , ha erősebb akkor max lefekvéskor kikapcsolod.
2017. ápr. 3. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!