Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elbírja ezt a terhelést az...

Elbírja ezt a terhelést az akvárium fala?

Figyelt kérdés

Üdv!

A konkrét helyzet a következő: Van egy eredetileg terráriumnak használt, így valószínűleg annak is készült tartályom, ami sajnálatos módon lakó nélkül maradt.

Mivel régebben is volt akváriumom, és nagyon szerettem, elgondolkodtam rajta, hogy visszakanyarodom hozzá.

A probléma ott kezdődik, hogy az alsó üveg, még szállításkor 2-3 helyen végigrepedt (kb 60kg homok hatására). Nyilván ezt az elemet cseréltetném egy üvegessel, bár a dolgot nehezítendő van egy háttér is benne.


Szóval a kérdésem lényege, hogy 100x50x45 (hosszúság x magasság x mélység), azaz 225 liternek elég lenne-e az 5mm-es üvegvastagság, ha az elő - és hátlapi üveg végig hosszában egy 1cm-es üveglappal van merevítve?

Valamint a szekrény amin elhelyezkedik 3 alátámasztással elbírja-e?


Köszönöm a válaszokat!

További szép napot!



2017. márc. 19. 13:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem valószínű.

Fele ekkora akváriumot szintén merevítéssel 6-os üvegből csinálnak.

2017. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy darabig lehet megtartja de én nem kísérleteznék.

Már 250 literest kapsz 24.000,- Ft-ért! (100x50x50)

Rémálom mit tud tönkretenni 225 liter víz.

Nem árt ha erre is kiterjed a lakásbiztosításod :)

A három alátámasztást, hogy kell elképzelni?

Nekem E alakban van alátámasztva (oldalak+közép+hátlap 18mm vtg. bútorlapból)

2017. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze, tudom hogy nem egy "nagy" pénz, a vele szemben okozott esetleges kár mellett. Igazából csak kíváncsi voltam, hátha adott az akvárium :D


Igen, olyan "E" alakban gondolkodtam, illetve szinten bútorlapban.

Megnyugtató.


Szóval mégegyszer Köszönöm!

Illetve akkor ugyan itt 225literes hatterezett terko eladó :DD!

2017. márc. 19. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!