Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Napi kettőször kevés vagy...

Napi kettőször kevés vagy egyszer több?

Figyelt kérdés

Díszhalaim etetéséről lenne szó, ugyanis megfigyeltem náluk, hogy ha naponta egyszer adok nekik annyit, amennyit 2-3 perc alatt megesznek, akkor a nap többi részében (főleg az etetés idejétől távol eső órákban) igencsak keresik az ételt.


Nem arra gondoltam, hogy mindig beszórok nekik amikor elmegyek az akvárium mellett, hanem arra, hogy reggel munkába járás előtt néhány csipet illetve este ugyanez. Ennyit egyébként egy perc alatt megesznek.



2017. márc. 19. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is így szoktam enni adni, (reggel és este).
2017. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha 15-ször etetsz, akkor is fogják keresni a kaját.

És inkább reálisabb etetésnél a fél- 1 perc, mint a 2-3, naponta 1-szer, és egyébként hetente 6-szor.


Napi 2 kajázást az éjjel aktív halak miatt szokás beiktatni, az estit lámpaoltáskor, speciálisan az aljzatlakó, éjjel aktív halaknak szánt eledellel, szintén kis mennyiségben.

(felnőtt halak esetében)

2017. márc. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából a lebegő kaját szerintem fél-egy perc alatt is megeszik, de a fenéklakók miatt süllyedős tápot is kapnak ami a keverés miatt nem egy helyre süllyed hanem nagyobb területre és ahogy keresgélnek az tart tovább, de köszönöm a tanácsokat! Egyébként szerintem egy-egy etetésnél kevesebbet is kapnak mint amennyit meg tudnának enni, mert félek a túletetéstől.
2017. márc. 19. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:
A túletetés inkább akkor baj, ha többet szórsz be, mint amit meg tudnak enni.
2017. márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 patterson ***** válasza:
0%
ha kifejlett példányok,elég napi 2,ivadékoknak 2 napont 3x,de csak annyi amennyit pár perc alatt megesznek,mindíg keresik a kaját amúgy,néhanapján adj picit többet este ha megeszik ok,ha nem többet ne kísérletezz ! én heti 1 koplalónapot tartok,jót tesz nekiknem tom mien fajták,de van amiknel kell néha forrázott zöldség,spenót,ubi,borsó......
2017. márc. 22. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!