Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Neonhal mollyval?

Valakkkk kérdése:

Neonhal mollyval?

Figyelt kérdés
Elakadtam és segítséget kérnék 120L es akvárium 10 db neonhallal kb egy hónapja működik szeretnék még halat betenni.Ma voltam az állatosnál és azt mondta mollyt rakhatok a neonok mellé. Utánanéztem és a molly brakk vízi hal. Szerintem nem társítható hosszútávon. Tapasztalt akvaristák hogy látjátok? Neon mellé mit javasolnátok helyette?A víz a neonok igényeinek beállítva, szűrés világítás élő növény levegő megfelelő.
2017. márc. 21. 11:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

[link]


15 nk ig jó nekik. a 268ppm, amit 17,5 el kell osztani, így jön ki a 15 nk.

2017. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
vagy 17,8 -el mind1... :)
2017. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, most már tényleg nem tudom:D A neonok igazából az egész akváriumban úszkálnak a fölső egy harmad rész kivételével az egészet belakták szerintem a baltahasú lazac lesz a megfelelő lakótárs a fölső szintre, és rakok be néhány neont még pluszban. Én nem tapasztalom, hogy félénk lenne a neon, sőt inkább érdeklődő, nagyon játékos hal és nagyon tetszik, ahogy csapatban bujkálnak a növények között.
2017. márc. 21. 18:24
 14/19 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, én se tennék más raj halat melléjük, esetleg talajlakót.
2017. márc. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"most már tényleg nem tudom:D"


Hát igen, úgy látszik ez örök igazság, hogy egy akvarista nem él addig, hogy az összes neki tetsző halat tartani tudja... :)

Úgyhogy előbb utóbb úgyis meg kell elégedni azzal, ami van. :)

2017. márc. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy minél többet olvasok és látok annál több fajta akváriumot szeretnék annyira szép :D viszont a helyem nagyon korlátozott hozzá sajnos. De nyáron lehet megpróbálok egy brakk vízi 100L körülit valamelyik szekrény helyére betenni :D csak óvatosan kell a súlyokkal bánnom, mert az alattam lakónak szerintem nem tetszene egy lyuk a plafonon néhány liter kiömlött vízzel és üvegszilánkkal,a javítás költségének meg én nem örülnék :D
2017. márc. 21. 21:41
 17/19 Salx Narval ***** válasza:
Ha a baltahasúra esik a választásod akkor fedni kell az akváriumot mert szeretnek ugrálni, mármint ha nincs felszerelt tető eleve, továbbá érdemes kicsit nagyobb légrést hagyni a tető és vízszint között, hogy ne törje be az orrát ha ugrik, esetleg szúnyogháló is használható. A felszínen úszó növények is előnyösek. Mindkét halnak jót tennél egy kis tőzegkivonattal, csersavporral, égertobozzal, esetleg a gyári SERA BlackWaterrel ha nem mered használni ezeket. Kicsit lúgos a vized. Én is szoktam sót tenni a molly vízébe de tökéletesen jól érzik magukat enélkül is semmi problémát nem okoz ha enélkül tartod ez csak egy kis plusz amit vagy adunk, vagy nem, jelentősége igazából elhanyagolható hacsak nem vadon befogott példányokat rendelsz valahonnan.
2017. márc. 22. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Salx Narval hétvégén csinálok egy részleges vízcserét a savasítást akkor megoldom. A mollyk életét nem rövidíti le ha só nélkül tartom? Elpusztulni nem hozok halat haza. Ha már megveszem őket legalább 3 évig nézegetni is szeretném:D
2017. márc. 22. 07:00
 19/19 Salx Narval ***** válasza:
Ezek a cuccok nem savanyítják annyira vizet hacsak nem nagyobb mennyiségben használod őket, nem is igazán ezért ajánlottam. Az csak egy észrevétel volt részemről, hogy kicsit magas a pH nem feltétlen kell bántani mert ha nem tudod stabilan tartani többet ártasz vele mint amit használsz. Nem ideális a vized, de alkalmas ezeknek a halaknak a tartására és így legalább mindig azonos értékű. A mollyról is csak leírtam, hogy szerintem nem szükséges a vizükbe só, nem a neonok mellé ajánlottam bocs ha félreérthető voltam. Egyébként nekik pont jó a vized csak kicsit feljebb kell vinni a hőfokot. Én évekig tartottam sós és sótlan vízben is őket sem a szaporodási kedvükre, sem az életkorukra, sőt még a méretükre aktivitásukra nézve sem volt különbség. A só némiképp gátolja a gombák és egyes paraziták aktivitását de ha jól tartod őket és rendszeresen cseréled a vizet akkor amúgy sem jelentenek problémát. A neon mellé inkább az odaillő baltahasút vagy a többi ajánlott halat tedd társnak.
2017. márc. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!