Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor most két akvárium kell?

Akkor most két akvárium kell?

Figyelt kérdés

Ha új akvárium esetén fajtánként kell halat telepíteni néhány hetes eltéréssel, viszont új halak telepítése esetén külön tartás szükséges szeparált akváriumban néhány hétre, akkor most gyakorlatilag két akváriummal kell kezdeni?

Csak mert nekem nem egyértelmű, azt sehol nem mondták és nem írták hogy új akváriumnál is kell a karantén akvárium.



#akvárium #hal #akvarisztika #telepítés #betegség elkerülése
2017. márc. 21. 21:43
 1/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem kötelező a karantén akvárium csak ajánlott, sok problémától megkímél téged és a halaidat. Ha van rá lehetőség akkor igen, érdemes 2 akváriummal kezdeni. Én azt szoktam mondani, hogy előbb legyen egy karantén akvárium és ha azt felszereltük jöhet a dísz akvárium is. Szóval ez nem előírás csak ennek híján kénytelen vagy valamilyen edényben gyógyítani az esetlegesen megbetegedett halat, vagy a közös medencében ahol a gyógyszer megöli a bontóbaktériumokat és jó ideig cserélgetheted a vizet 2 naponta, mint egy új akvárium esetében, sokat nem segít a bacikultúra, hiába mondja a gyártó. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbb esetben egy vödörbe kitett halnak is kell fűtés és levegőztetés, ha ezeket megveszed akkor már nem tétel egy akár használt kisebb akvárium ára. Jól jön ikráztatáskor, ivadékneveléskor, új halak betelepítése előtt, beteg halak kezelésekor és ha véletlen elromlik a fűtő, vagy szűrő ideiglenesen kihúz a bajból a pót felszerelés. Előbb utóbb mindenki rájön, hogy nagyon hasznos dolog. Egy légpumpáról működtetett szivacsszűrő ( Cseh emelő) bőven elég, sőt az a jó. Ha most még nincs is idővel érdemes beszerezni, addig gyors fertőtlenítő fürdővel tudod csökkenteni a kórokozók behurcolását. Én mindenképp csak ajánlani tudom.
2017. márc. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 patterson ***** válasza:
0%
felesleges 2 aki,ha megbízható kereskedőtől veszel (Pasaréti Gyula) Geiger díszhal,Rája bolt ,stb felesleges a karantén,itt egészséges halakat kapsz ! maximum csiga,vagy egyéb kisrákok,eleséglények kerülhetnek be,amit megesznek úgyis.Privát halasoktól akik itt a neten kínálnak már nagyobb a veszély,el kell menni,megnézni amit kínál,látni hogy tartja stb.......ha 1 helyről veszel többfélét,nem kell,max pár napos eltérés,az is csak azért mert 1xrre sokféle hal zavarja egymást,megijednek.Még a növényekkel kell vigyázni,azokkal bekerülhet kórokozó.érdemes steril helyről venni,ha drágább is mint itt,amit kínálnak !
2017. márc. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Nem csak ez az egyetlen ok ami miatt ajánlottam. Természetesen ez is fontos szempont de ettől még feleslegesnek nem mondanám.
2017. márc. 22. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Mindenképp be szeretnék szerezni egyet akár csak végszükség esetére is, de megzavart ez az akvárium telepítési útmutatás, hogy fajtánként pár hetes eltéréssel kell telepíteni, akkor hol marad a karantén?
2017. márc. 22. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!