Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Metilénkék adagolása után?

Metilénkék adagolása után?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hónapja üzemelő akváriumomban az egyik halam úszóján fehér szegélyt véltem felfedezni, kissé foszlottnak is tűnt, utánaolvasás után szinte minden helyen az úszórothadást írták amelynek a kezdeti fázisához (még nem roncsolta igazán az úszót csak elkezdte) metilénkékkel való kezelést javasoltak. Ezt ma meg is tettem.


Mivel baktériumölő hatása van az lenne a kérdésem hogy pótoljam a szűrőbaktériumokat baktériumkultúra cseppekkel melyeket akvárium indításnál is használnak?


Hogy csináljam a következő 30%-os vízcserét? Az előző két napja volt megcsinálva.


Az akvárium pár liter hiányán száz literes, két belső szűrővel és 13 nanohallal, sok növénnyel.



2017. márc. 24. 19:57
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve még azért tettem bele a metilénkéket, mert olykor észrevettem egy-egy halon hogy odadörzsölték magukat bizonyos felületekhez, gondolom akkor indokolt volt az állomány kezelése?
2017. márc. 24. 21:20
 2/2 anonim válasza:
Attól függ hogy az adagolás után mennyire kék még a víz és hogy utána is dörgölődnek e a halak az üveghez. A metalinkék nálunk nem vált be sajnos valamiért nem gyógyult semmit a halaim.
2017. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!