Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vajon menthető még a fogam,...

Vajon menthető még a fogam, vagy ki kell húzni?

Figyelt kérdés
Van egy fogam, amit 2 éve tömtek. Úgy néz ki, hogy a fog két széle megvan, belül nagy részben tömték. Úgy, hogy bal oldalról befelé kb. 80%ig tömés.. és az a 20% most elkezdett lyukadni.. fáj és büdös is. :( Napi 2x mosok fogat minden nap és fogselymet is használok... nem értem miért mennek tönkre a fogaim. Cukros üdítőket nem iszok, édességet is ritkán eszek. :/ Kérdésem az, hogy az megoldható, hogy azt a részt is fúrják és tömik, ha a két széle épen megvan? Vagy mindenképpen húzni kell? :( Köszönöm a válaszokat. (azért ilyenkor írom, mert aludni se tudok tőle..)

2016. jan. 4. 01:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem itt senki nem tud érdemben választ adni. Ha elmész egy profi! fogorvoshoz, ő meg tudja mondani és kezelni, viszont ezeknek ára van. Én már évek óta nem járok állmi kezelésbe. Töméscserét is hajtottak végre, mikor elmentem fizetősbe, mert mint a mekis fagyit. Félig tömik be, alatta meg szuvasodik, meg alá megy az ételmaradék...

Ne aggódj! Jobbulást kívánok neked! Látogass meg minél hamarabb egy jó orvost!

2016. jan. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért is tettem fel a kérdést, hátha valakinek volt már hasonló. Tudom, hogy drágák, de nekem szerencsém van, mert apumnak van egy nagyon jó barátja, aki fogorvos, magánrendelővel... és ingyen megcsinálta 2 éve 9 fogamat. Abban volt fúrás, tömés, gyökérkezelés, fogkő leszedés, barázdazárás... profi fogdoki, de sajnos messze lakik és csak akkor tudok eljutni hozzá, ha megyek apumhoz. Kb. 1 hónap múlva.. itt helyben is mentem egy fogdokihoz akkoriban, na ő rögtön húzta volna azt a fogamat, amit ez a másik doki lazán betömött és azóta sincs semmi baja. Köszönöm amúgy, remélem meg tudják menteni. Addig is mosom a fogaimat ezerrel, hátha picit segít.
2016. jan. 4. 02:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy gyökérkezelni kell és ha túl nagy a szuvasodás, akkor koronával lesz csak menthető, de majd a fogorvos megmondja ha megnézi a fogad.
2016. jan. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A romlás lehet genetikai hajlam (nekem az van, mindkét szülőtől ráadásul) vagy rossz technika (ez rátett nekem) is. Ha mész mindenképp kérj szájápolási tanácsokat, hányszor, hogyan, mivel, milyen technikával most.


Amúgy szerintem jó fogorvos gyökérkezeli és korona (ezért kell fizetni sajnos). Ha nem fáj, ne engedd kihúzni! Nekem volt egy hátsó, csak egy lapja volt és a gyökere, az egész teteje letört, alászuvasodott és gyökérkezelés + csap és korona.

2016. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mosd a fogad*
2016. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, 2 éve gyökérkezelték már.És akkor kértem is szájápolási tanácsokat, ott javasolták a fogselymet, napi 2-3x fogmosás, megmutatták hogyan.. de hiába. Mondták, hogy nekem is genetika lehet, mert az egész családnak rosszak a fogai. :/ Fentebb írtam, hogy nem kell fizetnem, mert jó barát a doki és apummal lerendezik.
2016. jan. 4. 14:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem, az nagyon sokat ront, nálam is :\ Újra tudja tömni, főleg ha csap kell bele, újra felépíti azzal együtt a gyökeret, ha olyan állapotú. Anyunak van ilyen foga. Ha nem akkor kihúzza és implantátum kell.

Mondjuk attól függ hány éves vagy?

Nekem húzott egy hátsót, nem bölcsességet és nem kellett, mert csontosodtam még, fél év alatt a helyére ment a másik kettő, megszűnt a torlódásom is.

Az anyagdíj miatt írtam, de akkor jól jársz, ha azt se kell! :)


Milyen gyakran veszik le a fogköved? Nekem nem volt elég a félévente :\ 3-4 havonta...

Nekem az elektromos fogkefe, parodontax, fogselyem, corsodil együttese vált be, azóta elég a félévente és elég jól szinten tartja.

2016. jan. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Fogkövemet is 2 éve szedték le, azóta nem kellett. :) Mostanában kezdtem el figyelni, hogy 1-2 fognál picit megint kezdődik. De csak minimális még szerencsére. Nekem az elektromos fogkefe nem jött be, sima fogkefét használok, colgate 3in1 és fogselyem. 2 éve 5 napos kezelésen voltam. Azóta minden fogam tökéletes, ez az egy kezdett újra szuvasodni. :/

amúgy 17 éves vagyok

2016. jan. 5. 19:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha már gyökérkezelt a fogad, és nincs rajta gyulladás, azonban elterjed a szuvasodás ilyen nagy mértékben nagyjából 3 féle megoldás létezik.


1. Ha nincs rajta gyulladás nem kell újra gyökérkezelni, akkor tesznek bele egy csapot, amelyet felépítenek , leveszik a lenyomatot, majd egy korona készül rá, itt több opcio van, h milyen anyag, fémkerámia, cirkonia, empress, gradia stb.

2.Ha szerencséd van, nem kell úgyszint gyök kezelni és nem kell csapozni, mert marad elég a foganyagodból, akkor lecsiszolják vállasra a fogadat vesznek lenyomatot és tudnak rá betétet készíteni, empress, gradia illetve lehet aranyból stb. :)

3.legrosszabb esetben húzás, de kétlem!! mai fogászatban könnyen meglehet oldani bármit. :)

Üdv. fog.asszisztens :)

2016. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!