Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon még menthető?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve! Párommal 10 éve vagyunk együtt. Van egy 7 és 5 éves gyerkőc is. Szerintem az elmúlt 3 hónapban alig tudtunk úgy beszélgetni,hogy ne óriási balhé legyen a vége. Az egész kb 1 éve kezdődött,mikor ott hagyta a munkahelyét,mert túl stresszes volt neki. Azóta a tesójával az építőiparban dolgozik újra. Jó szakember x évet lehúzott azelőtt is ott és itt jön a DE! A tesója egy alkoholista és bár nem tartottak fegyvert párom fejéhez, őt is magával rántotta. Nincs olyan nap már szinte,amikor ne lennének piásak. Foggalmam sincs hogy mit tegyek,mert ez a fő ok a veszekedések során,amit nem akar belátni. Ma pl délutános műszakból jöttem haza este és nem voltak itthon. Kiderült,hogy a kocsmában van a gyerekekkel este 9-kor. És már majdnem talaj részegen. Imádja a gyerekeket,de ez már szerintem a veszélyesztetés kategória. Nagyon sokat gondolkodtam,hogy el kéne költöznöm a gyerekekkel,de mindenki szeret mindenkit és fogalmam sincs mit tegyek. Nem akarom,hogy ezt lássák a gyerekek és hogy eldurvuljon a helyzet,mert bármit mondok süket,fülekre talál. Nem vagyok szent,vannak hibáim,amiken lehet javítani és javítottam is,de magamat is mgkímélném az alkoholizmustól. Tanácsot kérnék, hogy mit tehetnék, hogy mentsem,ami menthető.nem akarom,hogy széthulljon a család,de a gyerekek az elsők.
2016. okt. 13. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Szólj neki komolyan, hogy gondok vannak. Hívd el párterápiára. Ha le se szarja, akkor meg költözz!
2016. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
És igyekezz ne lejjebb rombolni az önbecsülésed. 37/F
2016. okt. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja és lehetőleg tiszta állapotában beszélj vele erről.
2016. okt. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a helyzetedet :( Elég rosszul hangzik :( Hát első körben azt tanácsolnám, hogy beszélj vele erről nyíltan, de ahogy kivettem az írásodból, ezt már megtetted csak süket fülekre talál. Akkor lehet hogy valahogy úgy kéne, hogy egy olyan ember beszéljen vele, aki nem a családból való, de férjed szereti. Egy olyan ember aki fontos neki. Gyakran egy kívülálló véleménye sokkal többet hat a másikra, mint ha te elmondanád ezerszer is. Mert azt te mondod...

Szóval egy ilyen személynek kéne vele elbeszélgetni egyszer, de úgy igazán...érvekkel alátámasztani, hogy ez miért nem jó. Nem szidni őt érte, mert az csak ronthat rajta. Lehet hogy ő is tudja józan állapotában, magában valahol belül, hogy ez így nem jó, csak nem bírja ki, hogy ne igyon. Erős érvek kellenek neki. Ha nem megy máshogy vagy szembesítéssel, akkor úgy gondolnám, hogy meg kell "leckéztetni" de ez így olyan csúnyán hangzik. Inkább azt mondanám valami olyan történés kellene neki, ami ráébreszti arra, hogy mit csinál. Lehet hogy durva, de mondjuk lelépsz a gyerekekkel egy hétvégére és megmondod neki, hogy gondolkozzon el egy kicsit. Próbáld a gyerekek oldaláról megfogni ezt a dolgot és próbáld nem veszekedéssel, hanem lágy hangon, normálisan elmondani, és sokszor hangoztatni, hogy "én félek attól..." "engem megijeszt az, hogy..." stb. Próbálj felé úgy kommunikálni, hogy nem szidod, hogy mit csinál, ne azt mond, hogy mit kéne, hanem hogy benned és a gyerekekben mit okoz ez a viselkedése. Mondd, hogy félnek tőle a gyerekek, nem tudják hová tenni, hogy apa miért más. Még ha nem is bántja őket, vagy nem agresszív, mondd azt, hogy elég ha a gyerekek észreveszik rajta hogy más. Látják, hogy apa nem az az apa aki szokott lenni és ez megzavarja őket.

Szóval valami ilyesmi. Sokszor a nyugodtság vagy a közömbösség az, ami megijeszti a másikat, mert az azt jelenti, hogy a másiknak már nincs érzelme vagy már nem érdekli. Ijedjen meg, érezze, hogy félnie kell attól, hogy lelépsz a gyerekekkel együtt, ha ez így folytatódik. És ennek az ijesztésnek a legjobb módja ha közömbös vagy vele és nyugodt.

2016. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez úgy eléggé játszmás. Terapeutához menjetek.
2016. okt. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A valódi érzelmeid felvállalásával. Mert te is létezel, neked is van önbecsülésed, még ha alacsonyan is jelenleg. Annyiban egyetértek az előttem szólóval, hogy őszintén kell beszélni a problémákról.
2016. okt. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Terapeuta?!Nem hisz az ilyenekben. S be se látja még,hogy komolyan nagy a baj! Azt tudni kell rólam,ha nem muszáj sose veszekszem. A megbeszélés híve vagyok. Sose vitával indítok,mikor xszóba kerülnek ezek a dolgok. Már lelkiismeretfurdalásom van,mikor egy jó napot "elrontok" azzal,hogy meg kéne beszélni ezt,mert nyelni sokáig nem tudok. Az én életemről is szó van. Érzem,hogy dekoncentrált vagyok már a munkahelyemen,türelmetlen a gyerekekkel és mindig mindent elfelejtek,mert ezen stresszelem magam,hogy miként oldjam meg ezt is minimális veszteséggel!


Anyukámtól is kértem tanácsot,hogy mihez is kezdjek. Lesúlytó válasz volt tőle is,hogy cuccoljak össze egy kis időre a gyerekekkel hozzá! Csak attól félek,hogy ez a döntésem végleges lesz az ő számára!

2016. okt. 13. 23:04
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a történteket. DE most azért nem látod a helyes utat mert nyakik benne vagy, minden nap ezzel a teherrel kell élned és emiatt nem hiszed, van kiút ebből.

Tudom eszméletlen kemény, de AZONNAL el kellene költöznöd onnan. Amíg otthon várod és minden nap duruzsolsz neki, esélytelen, hogy komolyan vegyen. Már veszekedtetek eleget, sehogy nem tudod felhívni a figyelmét. Itt már csak a tettek segítenek.

Sajnos párod tesója jól szétszedte az életeteket....illetve azért párod is belement a dologba.


A gyerekkel kocsmázás minden normális szülő számára már válóok lenne, szóval tényleg nincs mit várnod. Elköltözöl és ott még semmi veszíteni valód nincs. Még mindent megbeszélhettek, annyit lehet a gyerekeivel amennyit csak akar...de legalább át tudjátok értékelni, ki mit is akar.


Voltam már párszor nagy bajban életemben, ilyenkor szerintem nem szabad nagy döntéseket hozni mert az ember nem lát tisztán. Csak az első lépést döntsd el és tedd meg, aztán a következőt és szépen lassan haladsz majd meglátod.

2016. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!