Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kisebb vasfa is nagyon...

Egy kisebb vasfa is nagyon színezi az akvárium vízét megfelelő áztatás után is?

Figyelt kérdés
Holnapra rendeltem meg a kereskedésben egy "kicsi" jelzőjű vasfát. Tudom hogy ez a fafajta színezi/teásítja majd az akvárium vízét amit csökkenteni lehet forró vízben "kifőzéssel" majd hetekig áztatással és újra kifőzéssel, de az lenne a méretem hogy egy ilyen kisebb vasfa (szerintem ez ilyen tenyér méretű lehet) mennyire fogja ezek után teásítani a közel 100 literes akváriumomat?

#akvárium #akvarisztika #halak #vasfa #víz elszíneződés
2017. ápr. 17. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy hétig áztattam (de csak meleg csapvízben, ami ugye elég hamar ki is hűlt), közben naponta cseréltem róla a vizet, így kifőzés nélkül sem színezte meg az 54-esemet.
2017. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre hogy forró vízzel naponta többször cserélném a vízét hogy mindig melegben legyen, hátha hamarabb kimegy a színe. Remélem nálam is beválik, ha kicsit színezi az nem gáz de nem szeretném ha nem jutna el a fény a növényekig.
2017. ápr. 17. 20:25
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Ha van citromsavad azt is tehetsz az áztatóvízbe szépen és gyorsan "kiszőkíti" akár a teát. Ettől még cserélgetni kell az áztatóvizet de gyorsítja a folyamatot.
2017. ápr. 18. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg kifőzni, csak tönkreteszed a szerkezetét, mállani fog a külseje.
2017. ápr. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha türelmetlen vagy, és szeretnéd, hogy jól látsszon a fa erezete is, akkor tedd mélyhűtőbe ma, holnap vedd ki, és dobd rögtön lobogó vízbe pár percre. Ha eléggé kihűlt, és már nem égeti a kezed, állj neki körömkefével átdolgozni. A hőtágulás miatt rengeteg retket enged el majd. Aztán jöhet a Narval által említett áztatás, másnap újabb körömkefézés szálirányban, majd vissza a vízbe, és nem fog már festeni semennyire, sőt a felülete is mutatósabb lesz.

Egyébként a procedúra nélkül sem hiszem, hogy heti vízcserékkel meglátszana 100 literen egy kis fa festése. (Legfeljebb enyhén aranyozott fénye lesz, sokhelyütt jól mutat és valaki szereti)

2017. ápr. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma elhoztam a vasfát, "kissé" nagyobb mint vártam, olyan alkar méretűnél kicsit hosszabb benne egy harminc fokos töréssel, de nem bánom mert igazából egy roppant mutatós darab. Amint hazahoztam kezdetnek bedobtam áztatni citromsavas vízbe, csak utána olvastam kedves utolsó hozzászóló a javaslatod. Ez a fagyasztós dolog gondolom így ázottan már nem alkalmazható? Vagy ha mégis akkor ezután is megcsinálhatom?
2017. ápr. 18. 20:32
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nedvesen félő, hogy megrepeszti a fagyasztás de a kolléga majd megmondja. Én még nem próbáltam de jó megoldásnak tűnik gondolom a fának száraznak kell lennie fagyasztás előtt.
2017. ápr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!