Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Anubias, Jávai moha, Bacopa?

Anubias, Jávai moha, Bacopa?

Figyelt kérdés

Nem vagyok nagy növényes az akvarisztikában.Ezt a 3-at ajánlották mint elpusztíthatatlan növényt.Több kérdésem is van.Jávai moha hogy marad meg a különböző tereptárgyakon?Kell e táptalaj az Anubias és a Bacopa számára?Milyen világítást csináljak nekik?Fénycső helyett van e más megoldás?Tápoldatozni kell e,és mivel és hányszor?Mire kell figyelnem még? Fűtő kell e?


Amit tudok róluk az az hogy a mohát jobb ha sodrásba rakjuk a kosz miatt.Az Anubias lassan nő kevés fénnyel is beéri.A Bacopa meg részemről ismereten.Csak a kinézetét tudom.Akkor állítólag az a Co2 is kellene.De nem tudom hogy mennyit és hogy.Esetleg ha a vízből kilógnak akkor kell e egyáltalán?De a mohának gondolom biztos kell.


Kb ennyi.Próbáljátok az értelmes mondatokat kiszedni mert mindent összeírtam.


2017. ápr. 19. 10:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Bacopa évelő, kúszó növény. Levelei vastagok a száron átellenesen helyezkednek el. A virágai kicsik, fehérek, négy vagy öt szirmúak. Mivel képes víz alatt is növekedni ezért népszerű akváriumi növény.Képes kissé sós körülmények között is növekedni.Könnyen tartható,lassabb növekedésű növény. Bírja a lágy és a kemény vizet a savas vagy lúgosabb ph értéket egyaránt. A kedvező számára közepesen erős megvilágítás (0,6 W / l) és enyhén sós víz is. Nem alkalmas a melegebb akváriumba. Kerti tavakban 18 ° C-on növekszik igazán. Az optimális hőmérséklet a termesztésnél 18-28 ° C,de elviseli a 15-30 ° C hőmérséklet tartományt is. Anubiasnak több fajtája ismert és tartott akváriumban. Az mondjuk nem derült ki te melyiket vennéd. De tény, hogy egy igen igénytelen növény egy kis jóval is beéri már. Ültetni nem muszáj sőt jobb neki ha egyszerűen csak rákötözöd egy tereptárgyra. Ha mégis ülteted arra figyelj, hogy a rizómája (gyökértörzs) szabadon maradjon. Mivel ha nem tud áramolni a víz körülötte akkor sajnos elrohad. A Jávai moha se egy igényes növény.Tereptárgyakhoz kötözve tudod az akváriumban nevelni. Viszont érdemes rá figyelni mert ha nagyon elszaporodik könnyen a többi növény rovására mehet. Néha mikor nagyon megnőtt érdemes megnyírni. Figyelve arra, hogy a csatangoló darabokat kivedd az akváriumból különben menthetetlenül elszaporodik. Tápozni érdemes bármilyen igénytelen növényeket ültetsz is, a fény is jó hiszen azért mert egy növény kevéssel is beéri nem biztos, hogy ettől jó neki. Tehát amit én használok napi adagolásban a gyártói utasítások lapján a Easy Life ProFito és hozzá Easy Life Easy Carbot. Az első általános növénytáp a második pedig szenet visz az akváriumba. Mellette nálam élesztős gyári CO2 rendszer üzemel. Így viszonylag szépen fejlődnek a növények. Világításnak szerintem a 0,6W/liter csak kéne vagy ennél több. Fűtő sose baj de ha van rá kertet akkor állíthatót vegyél.Így pontosan be tudod lőni a víz hőmérsékletét. Hát kb. ennyi ami tőlem tellett biztos lesz aki bővebben is ki tudja fejteni, de remélem azért kicsit tudtam segíteni.
2017. ápr. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Természetesen sokat segítettél,és köszönöm!A hűvös víz miatt nekem majd szerintem a Bacopa lesz akkor az egyik amit választok.Meg utána nézek a tápoldatoknak is akkor.
2017. ápr. 19. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!