Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet ez? Talán végre...

Mi lehet ez? Talán végre sikerült? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Van egy hím bettám aki ezerrel építette a habfészkeket.Vettem hozzá egy nőstényt,de a hím majdnem kinyírta,ezért kivettem.Vissza tettem 2 hét múlva,egész éjjel együtt voltak,de délután megint kivettem mert agresszív volt a nősténnyel.Ma meg nem akar enni a bettám.Egész nap a fészket rendezi.Néha kihullik belőle egy kis tejfehér pötyi,ő a szájába veszi és visszarakja a fészekbe.Lehet,hogy mégis párosodtak,csak én nem vettem észre?Fürkészem a fészket de nem látok benne semmit csak akkor amikor leesik.Ez a kis pötyi akkora mint egy tű hegye.Jól sejtem ezek az ikrák?És normális az,hogy kiesik a fészekből?
2010. máj. 14. 12:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Jól sejted :D Mekkora mázlista vagy..

Normális, hogy kiesik a fészekből és a hím meg pakolgatja vissza.. de olvass utána a googleba beírod, hogy betták szaporodása..

2010. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én tegnap este tettem be a betta párt a nagy akváriumból egy melegebb, sekélyebb vizű tenyészaksiba, reggelre kész lett a habfészek, egész délelőtt ívtak(nem párosodnak, hanem a hím a nőstény köré csavarodik és kipréseli az ikrákat, közben haltejet nyom rá, majd ha kipréselt úgy 5 ikrát, bekapkodja őket és beteszi a buborékokba), szval ez ment egész délelőt, majd elzavarta a nőstényt, kivettük, most rendezget, véd.

Életem első ilyen kísérlete és nagy sikerélmény hogy íyg működnek! Ja, két hímünk van, a liláskékkel ívattuk a nőstényt, és amúgy hússzínű, de az úszóin felvette kicsit a hím lilás árnyalatait. ma visszatettem a nagy aksiba, ahol van egy piros fiatal hím és egyből felvette a nőstény a színét és táncoltak egy darabig.

És a válasz: igen, sikerült. kerüld a hangos zene hallgatását, a rázkódást, mert attól kipotyognak az ikrák. Én tettem egy kis penészedés gátlót a vízbe, nehogy megpenészedjenek az ikrák, vagy AquaSafe-et, csak egy cseppet.

2010. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!!!Nagyon boldog vagyok :) Sajnálom,hogy nem láttam az ívást,reggel hétkor mentem el és dél körül értem haza.Valószínű közben lehetett.Kedd délután tettem be a lányt és szerda délután vettem ki.2-3 naposak lehetnek.Nagyon nagyon kicsikék de némelyiknek mintha már farka is lenne.Az apa nagyon gondosan pakolgatja őket vissza a fészekbe.Már nagyon sokat olvastam róla,de mégis meglepődtem amikor megláttam :)Remélem megmaradnak a kis pötyik/így hívom most már őket/
2010. máj. 14. 16:11
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Leírnád néha,hogy Te hol tartasz velük?Nekem is ez az első kísérletem.Te mennyit látsz?Én eddig csak ami egyszerre esett ki azt láttam kb 5-6db,de van egy folt ami más mint egy általános habfészek,azt hiszem a nagyja ott lehet. :D

2010. máj. 14. 16:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Ma reggelre már el-el úszkálnak a kis pötyik.Nagyon édesek,már fellehet ismerni rajtuk a hal vonásokat.A kerek testükön két kis picike szem van.Boldogan úszkálgatnak ide-oda.Reggel adtam nekik főtt tojás sárgáját.Nem lehet látni,hogy ennének.Megszámlálhatatlanok,mert mindenütt ott vannak,de szerintem 50-60 db tuti van. :)
2010. máj. 15. 09:12
 6/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok!!!:) Mindig nagy öröm, ha kicsik lesznek!

Nálam aranyhalak szaporodtak több-kevesebb sikerrel, de hamarosan a bettázásba is bele szeretnék kezdeni. Szerintem egyike a legszebb hajfajtának!:)

2010. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: algaevők és páncélosharcsák is voltak nálam már:)
2010. máj. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az igen,akkor Te tapasztalt vagy!!!! :)Én annyira aggódok értük :(van,hogy hajnal kettőkor kinézek rájuk.Most meg mintha kevesebbet látnák már. :(
2010. máj. 17. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!