Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szomszéd macskája a kezem...

A szomszéd macskája a kezem felé kapott. Sikerült elrántanom a kezem, alig ért el. A kezemen van egy pici,1mm-es kis karcolás, ami talán nem is vérzett volna, ha nem kezdem egy nyomkodni. Ilyen esetben meg kell ismételni a toxoplazma szűrést?

Figyelt kérdés
Vittem ki a szemetet, letettem és visszaléptem a házba, addig a macska nekiesett a zacskónak. Mikor nyúltam a zacskóért, akkor kapott felém. Nem akarom túlaggódni a dolgot, de azért felelőtlen sem szeretnék lenni.
2011. febr. 18. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a dokit,de mintha a macska ürüléke terjesztené,de nem vagyok ebben biztos.
2011. febr. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A toxoplazmat a macska ürülékétől lehet elkapni,jobban mondva ha az ürülékben van élősködő vagy annak petéje,ezt lenyelve fertőződhetsz meg,illetve félig főtt vagy nyers fertőzőtt hústól,mosatlan zöldségtől.

Karmolástól nem.

Persze ha aggódsz csináltass uj tesztet,de igy nem kaphattad el.

2011. febr. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezem tőle, ez egyértelmű, csak gondoltam addig itt tájékozódok. Köszi a válaszokat.
2011. febr. 18. 22:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Valóban a macska ürüléke is terjeszti (és rengeteg más), amit ugye a mancsával (így körmével) kapar be... de tudtommal nem ilyen úton fertőz, hanem tápcsatornába kerülve, és gyakoribb ez zöldség-gyümölcs-nem elég átsült hús kapcsán.


[link]

2011. febr. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg itt: [link]


Nagyon rendes és mindig gyorsan válaszol!

2011. febr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hamvas a volt dokim, tényleg tök jó orvos!


Volt már toxo vizsgálatod? Ha igen mi lett az eredménye?

Ha már átestél rajta, fölösleges újra a vizsgálat, mert már védett vagy. Ha nem estél még át rajta, akkor a doki indokoltnak tarthatja, de nem vészes a sérülésed, nem valószínű, hogy bajod lesz tőle.

2011. febr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!