Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi Harcoshal Betta hímnél...

Mernokatom kérdése:

Sziámi Harcoshal Betta hímnél kaphatok segítséget?

Figyelt kérdés

1. Baj: hogy az akváriumban van egy üveg ami a vízben olyan mint a tükör és látja benne magát. Mióta benne nézi magát folyamatosan azóta idegesnek latszik. Erre tudtok megoldást?

2. Hogy elvileg túl kicsi az akvárium. 2l egy hímnek. Van benne szűrő de fűtő nincs. És újat most nem tudunk venni. Elég neki a 2l?


2017. ápr. 23. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
30 liter kell neki szűrővel és fűtővel. A tükör heti kétszer 5 percre jó, ha folyamatosan látja akkor nagyon stresszeli a halat.
2017. ápr. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 komehere ***** válasza:
34%
hát 2l es aksi .. elvan benne de ritkán él évnél tovább . min a 10 l er szerintem a megfelelő vagy nagyon alsó 5l de az se jó.. enyémek 13l eresbe vannak 10l van öntve vízel +1 növény + kavics . így tuti 8/9 l vízz megvan neki és szépen úszkál gond nélkül . 17db betta m van tapasztalatból kicsibe nem raknám .:) U.I.: ép most vasárnap ívtak le megint :D !!% inkább vegyél egy sima 10+ literes aksit nem drága pár ft lefeded és teszel neki melegítőt ha vízhőm. 22/24 aladt van , növény meg lehet ha van lámpád/világításod erős akármilyen , de anubias törpét ajánlom simán elvan kevés fényel ... Ha tudtam segíteni akkor szia
2017. ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

- Nem, nem elég a 2 liter. MIN 30 LITER KELL NEKI, ez alatt törvény tiltja a haltartást!!! (Neked elég lenne???)

- Bettánál a fűtő alap, kb. 28 fok kell neki (és le kell fedni az akváriumot (nem azt a "kisméretű befőttesüveget", amiben most kínlódik), mert feljön a felszínre levegőért, és ha a víz feletti levegőréteg túl hűvös neki, akkor megfázik és elpusztul - ne feledd, trópusi hal!

- Tükröt tartani neki kb. 15 percre kell / lehet hetente, még szép, hogy folyton stresszel a szerencsétlen!


Ami kell (halaszthatatlanul)

- 30 literes aksi fedlappal (jófogáson használtat tudsz venni kb. 1500 forinttól meg szerzel rá egy plexilapot vagy vágatsz üveget, ez plusz pár száz)

- fűtő - mondjuk legyen 3000

Szóval ha nincs min. 5000 forintod, hogy legszorosabb értelemben vett alapfeltételeket biztosítsd a szerencsétlennek az életben maradáshoz, akkor ajándékozd el azonnal valakinek, aki gondját is tudja viselni!

(Az, hogy jól is érezze magát, alaphangon kb. még 5000, hogy pofás is legyen az aksi, az meg még 5000.)

2017. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
23%

Kedves kérdező!

Mint volt sziámi harcoshal tulajdonos, ezek a tippeim vannak számodra (és a halad számára, természetesen):


1. A harcoshalak (nevükhöz híven) rettenetesen agresszív állatok és általában ezért egyedül tartják őket egy akváriumban. A tükör nem éppen jó megoldás, ha díszíteni szeretnéd a "lakását", hiszen ha belenéz csak egy ellenséges halat lát. Hallottam/olvastam mát arról, hogy a sziámi harcoshalak képesek annyira felidegesíteni magukat, hogy belehalnak. Szóval, ha kímélni akarod a halad, vedd ki azt a követ:)

2. Ezekez a halakat általában aránylag kicsi akváriumokban tartják, amikbe ritkán tesznek díszeket, mert direkt díszhalak amiknek az a lényegük, hogy ne bujdossanak, hanem jól látszódjanak. Mi szűrő és fűtő berendezés nélkül tartottuk és jól megvolt ilyesmik nélkül is (a tenyésztő mondta, hogy nincs rá szüksége). Szóval szerintem a haladnak megfelelő az akvárium mérete.

2017. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan tudod, hogy nem jó.

Mihez kérsz segítséget?


A tükröződő üveget el kell távolítani. Ha maga az akvárium üveg az, akkor tegyél oda növényt, vagy bármi mást.


Akváriumból minimum 30 literes kell , fűtővel, és letakarva.


De a leírásból is látszik, hogy ezzel te is tisztában vagy. Nem tudom, mit lehet erre mondani, ha nem tudsz rá annyit költeni, hogy megfelelő életteret alakíts ki.

2017. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 4-es saját magának válaszolgat más felhasználónévvel, mert ennyi hülye nem röppenhet össze ide csak úgy a semmiből.
2017. ápr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Először a "2l"-re azt olvastam hogy huszonegy liter, mondom az még elmegy, de amikor tudatosult bennem hogy az két liter, hát nagyot csalódtam. Az egy dunsztosüveg kb, semmiképp sem megfelelő egy halnak, főleg nem úgy hogy kb egy helyben úszkál és látja magát végig egy tükörben ami miatt folyamatosan ideges.


Nem igaz hogy nem tudsz ötezret rákölteni az előző válaszolók által megírt felszerelésekre, ha már megvettél egy bettát kb 1500ért, nem kötelező halat tartani, ő nem egy dísztárgy. Abba a dunsztosüvegbe meg vegyél egy lebegő műanyagmedúzát, pofásakat láttam a kisállat-kereskedésben dísznek, annak való a két liter.

2017. ápr. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez itt vikipédia szöveg


A kisállatboltokban gyakran árulják 1-2 deciliteres üvegben, bár az állat ezt csak rövid ideig tolerálja, napi vízcsere mellett. Kisebb (de azért legalább 50 literes) akváriumban is megél. Kisebb akváriumban, kevesebb társhallal jobban érzi magát, mint a nagyobb, vegyesen lakottakban. 75 l vízre egy hímmel és 3-4 nősténnyel számolhatunk. Mivel az akvárium jóval kisebb természetes territóriumuknál, egy kisebb vagy közepes akváriumban csak egy hím maradhat, a többit megöli. Egy nagy hím territóriumának átmérője mintegy 70–90 cm, ezért két hím tartásához legalább 200 literes, kellő számú búvóhellyel berendezett medencére van szükség. A sok búvóhely azért is kell, mert íváskor a hím a nőstényt akár meg is ölheti.

2021. okt. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!