Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A ti corytok is "lefekszik"?

A ti corytok is "lefekszik"?

Figyelt kérdés

Albínó és panda corydorasaim vannak, heten összesen, és gyakran figyelem meg rajtuk hogy lefekszenek itt-ott, de nem csak az aljzaton, hanem növények közé is vagy éppen a moha között "eldőlve". Az elején nagyon megijedtem mert azt hittem valami bajuk van, van hogy nekidőlnek egy tereptárgynak féloldalt és úgy pihennek, de elég régóta csinálják már így úgy gondolom nincs bajuk csak pihennek. Azért eléggé megijedtem, mert olyan természetellenesnek tűnt halaktól az ilyesmi.

Másnál is előfordult már ilyen?



2017. ápr. 24. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Le tudod fényképezni őket? Oldalon fekvés sztem nem normális.
2017. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem teljesen az oldalukon fekszenek, hanem egy tereptárgy vagy növény mellé fekszik vagy alá és "nekidől", tehát teljesen nem az oldalára. És ez úgy működik náluk hogy teljesen élénkek, esznek, úszkálnak és utána így pihennek, majd kezdik elölről, persze ezt nem órás körforgásban teszik, hanem naponta néha, estére meg egyáltalán nem.
2017. ápr. 25. 18:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Én olyat amit írsz még nem tapasztaltam. Az áramlásodra tudnék tippelni hogy túl erős. Nem egy irányba dőlnek?
2017. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem egy irányba dőlnek, és nem is igazán ezen a dőlésen van a hangsúly, az csak akkor van ha épp olyan helyre fekszenek. De egyébként ez csinálják szívesen, hogy befekszenek a növényekbe, főleg a mohába szívesen.

Egyébként közepesen erős áramlás van szerintem mert elég nagy teljesítményű a belső szűrő és jól forgatja a vizet, de nem tapasztaltam hogy az zavarná őket, és nem is az aljzat közelében erős hanem inkább a felső harmadban.

2017. ápr. 25. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!