Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan jött ez hogy pont az...

Honnan jött ez hogy pont az aranyhalat kell gömbakváriumban tartani?

Figyelt kérdés

Már nagyon sokszor megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy miért pont a 100-200 litert igénylő aranyhalat harangozták be akként a halként, aki vígan elél néhány literes gömbakváriumban. Még csak nem is olyan mint a sziámi harcoshal, hogy a hímeket nem lehet együtt tartani és ezért külön akváriumot igényel (aminek szinten nem jó se a gömb se a 30 liter alatti).


Engem nagyon dühít hogy ezt ennyire belevitték a naiv emberek tudatába, ugyanúgy ahogy a sziámiét is, és a mai napig vesznek emberek kis akváriumokba sok aranyhalat.



2017. ápr. 27. 22:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ebbe nem gondoltam bele, Salx Narval igazad van! Nekünk egy hónapban kevés pénzt kell beosztanunk, mégis szépen élünk, pont ezért nem pazarolunk. Ha egy állat hazajön megpróbáljuk a maximum igényeit teljesíteni, amikor nálunk felmerült a haltartás kérdése utána jártam, rengeteget olvastam. A gyerek naponta nyúzta a fejem, hogy neki most kell, kb 4 hónapot várt csak az akváriumra (5 éves) . Ő is aranyhalat akart bele tenni, de megértette, hogy 100 literbe nem lesz jó sora. A kereskedésben ő választotta ki a "Gombiékat" ( gömb molli család). Nagyon sok múlik a szülőn, és a látott példákon.
2017. ápr. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!