Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért ilyen passzívak a halaim?

Miért ilyen passzívak a halaim?

Figyelt kérdés

Van egy 112 literes akváriumom (Atmann CF 600-as külső szűrővel), benne6-8 fekete tetra, 4-6 serpalazac, illetve az aláján talajlakó páncélos, illetve törpe szívóharcsák.


A tetrák és a serőa lazacok a nap nagy részében egy helyben dekkolnak, nem úszkálnak túl sokat.

Most lett megritkítva kicsit a növényzet, kicsit sűrű volt már, akkor ráadásul még el is bújkáltak.

Azt vettem észre, hogy ha nem ég az akvárium lámpája, akkor ott vannak rajban, rajokban, de amint felkapcsolom szétszélednek és így viselkednek.

Így az akvárium felső részét nem is "lakják be", olyan érzésem van sokszor, mintha nem is lenne igazán benne élet, El vannak ők is alul, esetleg középtájt.


Át futott az agyamon, hogy rakok bele még valamilyen halat, de gondolom ekkora akvárium már nem nagyon bírná el.... Miért lehetnek ilyen passzívak ?



2017. ápr. 28. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet hüle vagyok,nincs is halam,de nem fázhatnak?
2017. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek feketevízi halak, azaz homályban érzik jól magukat és nem teljes fényben. Esetleg egy kis vízáramlás(pl. levegőztetőtől) jót tenne nekik.
2017. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem hideg a vizük.

Nyáron inkább pont az ellenkezője szokott lenni.

Illetve, ha fáznak, akkor én úgy tudom, hogy pont a víz felső rétegében lődörögnek, mert keresik a lámpa melegét.


Akkor így már értem, hogy miért aktívabbak a sötét akváriumban, illetve miért keresik az árnyékos helyeket, köszi !


Lehet az áramlás is kicsit gyenge nekik...

2017. ápr. 28. 11:50
 4/8 A kérdező kommentje:

Amúgy levegőztető van bent, de az ugye felfelé nyomja a vizet lentről.

Illetve a szűrő bemeneti része is nyomja befelé. Bár, az nem generál valami acélos vízáramlást....

2017. ápr. 28. 11:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Vízcsere? Pontosan hány fokos az a nem hideg?
2017. ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Világítás?
2017. ápr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Világos aljzat is lehet a gond. Tehetsz be néhány felszíni növényt is, árnyékol, növeli a halak biztonságérzetét.
2017. ápr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Fekete aljzat van az akváriumban.

Víz csere 3 hetenként úgy, hogy hetente kb 10 liter víz elpárolog, azt mindig pótlom friss, vízelőkészítős vízzel.

24-25 fokos a vize.

Ilyen világítása van : [link]

2017. ápr. 29. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!