Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől stresszelhetnek a...

Mitől stresszelhetnek a halaim, ha minden rendben van?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy víz paraméterek megfelelőek, jó a szűrés, vannak növények, nincsenek rosszul párosítva nincsenek túl sokan, nem bántják egymást, nincsen rossz arányba hím/nőstény arány még is néha hülyén viselkednek főleg a gurámik (egyik nap úgy neki verte magát üvegnek hogy hatalmas horzsolás lett fején), illetve betegség is felütötte a felét.


Nem gondolnám azt sem hogy túl sokat etetek 30 halra adok fél kocka fagyasztottat, artémia/3 féle szúnyog lárva/ meg még valami két másik/ szemcsés/ lemezes/ alga tabletta szóval eléggé változatosan etetek, hetente 4x fagyasztott 2x lemezes/szemcsés


Mi lehet a gond? Amiket leírtam azokat kérlek ne kérdezzétek tuti rendben van akva szűrés/vízérték/nagyság/hal mennyisg/párosítás/ fény erő/ világítási idő/hőmérséklet terén.


2017. máj. 11. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Jó hogy írtál dél oldalt, csak értelme nem volt. Nem egy ilyen nagy okos volt már aki szerint minden rendben volt majd kiderült , h 20 literbe volt 5 aranyhala.

Szóval vagy leírod hogy:

Hány literes, milyen szűrő , pontosan hány hal és milyen fajta, mennyi vízcsere, hány fokos víz , és egy kép se ártana.

Ha erre nem vagy hajlandó akkor senki se fog tudni segíteni... :P

2017. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
*Fél oldalt
2017. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%
*milyen faj
2017. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%
Ha minden rendben lenne akkor ez a kérdés nem született volna meg.. :P
2017. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nincs minden rendben, de ha valami gond is van akkor az ezeken a dolgokon kívül van. Mert ezek rendben vannak. S nem azért mert én így gondolom hanem mert tényleg. Már több emberrel is beszélgettek, facebook csoport tagja is vagyok (Nem az Akvaristáké) és hasonló. Leírtam hogy jól vannak tartva halak, és nem azért mert azt mondtam, hanem mert így van. Nincs kedvem minden egyes kérdésnél leírni az akvárium teljes adatait, érdekel annyira ez a dolog hogy rendesen utána jártam, beszélgettem másokkal nézelődtem, olvastam. Nincsenek aranyhalaim 30 literben 28 fokos vízben, tudom hogy aranyhal 300 liter alatt felejtős és hideg vízi, megkaptam már elégszer attól hogy páran bugrisok még nem kell minden szembe jövőt idiótának nézni. Még mikor elkezdtem, akkor is megértettem elsőre. Direkt kihangsulyoztam hogy azok amiket leírtam, rendben vannak.
2017. máj. 11. 15:39
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Azért nem irod le mert érzed h valami nem jó, megint írtál egy fél oldalt , pár tő mondatban le lehetett volna írni, egy címeres bohóc vagy :D
2017. máj. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Ezeken a dolgokon kell kívül nem lehet gond
2017. máj. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha nem tőled ijedt meg amikor odaléptél és nem is egy másik haltól akkor valamilyen parazita támadhatta meg, az ilyen hirtelen mozdulatok erre is utalhatnak, sőt mérgezésre is. Ha az üvegtetőbe verte a fejét akkor kevés helyet hagytál a vízszint és az üveg között, vagy esetleg az oxigénhiány miatt kellett hirtelen levegőt vennie. Ennyi információ mellett többet nem tudok mondani. Én nem fogok könyörögni, hogy írj már valamit az biztos.:D Ha ennyire biztos vagy a dolgodban akkor valószínűleg betegek a halaid.
2017. máj. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:

Mondjuk képet mutathatnál, az sokat segítene. Az akváriumról kéne egy átfogó kép, meg a halról egy közeli.


Ha nem írod le az adatokat, ne csodálkozz, hogy sokan nem hiszik el, hogy ezek rendben vannak. Ne tudd meg, hányan jelentik ki ezt, miközben az egész egy katasztrófa. Az alapján, ahogy felsoroltad a szempontokat úgy gondolom, te nem ez a kategória vagy, mert határozottan tudod, mire kell figyelni. De nagyon sokan már túlságosan belefáradtak a hülyékbe, én csak a számok nyugtatják meg őket.

2017. máj. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!