Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér foltok vannak az aranyha...

Lol15 kérdése:

Fehér foltok vannak az aranyhalmon? Mik ezek?

Figyelt kérdés
Van 2 aranyhalam, egy ezüstös és egy fátyolfarkú narancssárga, néhány hete egy fekete folt jelent meg anarancssárga halam oldalán de ez elmúlt miután a szűrőt magasabbra tettem, így most megy bele oxigén. De most elkezdett lehullni a pikkelye ,legalábbis ezt gondolom. Az ezüstel ugyan ez van csak neki kevésbé. Miért van ez és mit tudok ellene tenni? :(

#betegség #aranyhal #lehullt pikkelyek
2017. máj. 14. 13:27
 1/10 anonim válasza:
0%
szerintem mint a kígyók úgy hogy a pikkelyeiket levedlikés új pikkelyük lesz ami fényesebb és jobb.
2017. máj. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hány literben vannak? Az a fekete folt ammónia vagy nitrátmérgezés lehet.
2017. máj. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

akkor most fehér vagy fekete? :D

a fehér lehet halpenész

2017. máj. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Az aranyhal tartás alappillérei:


Aranyhalat párban tartunk, ez azt jelenti, hogy ugyanabból a fajtából kell kettő minimum.

A medence méretét tekintve, 200 litertől tartható, igen erős szűréssel, mivel nagyon terheli a vizet.

Vízhő max 22 fok.

Változatos táplálás, mely magában foglalja, az élő és zöld eleséget is.

Ha ezek a feltételek nem adottak, a hal immunrendszere legyengül, aminek következtében megbetegszik, majd el is pusztul.

Bármilyen kezelést alkalmazol, a probléma továbbra is fenn fog állni ameddig a kiváltó okot nem szünteted meg.

2017. máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a 4# nagyon jól írta.

vizsgáld felül a körülményeket.

milyen szűrőd van amúgy? egy közönséges belső szűrő nem lesz elég, egy erős külső szűrő fog kelleni

2017. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
90 literes akváriumban tartom őket egy 110 literes akváriumba való szűrő van hozzá.A szűrő pontos neve: Fluval u2 underwater filter. Köszönöm a válaszokat!
2017. máj. 15. 17:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi a szűrés.


Az aranyhal rengeteget koszol, külső szűrő nélkül rövid életű lesz.

Még a 90literre azt mondom elfér, még nem szerzel nagyobbat, de ezek mellett társ is kellene nekik. Külön fajtájú aranyhal sem tekintik egymást társnak.


Ebbe nagyon beleválogattál, 90 literben elég sok féle halat lehetne már nevelni, aminek a tartása negyed ennyi macerával sem jár.

2017. máj. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam hogy ha már nagobbak lesznek akkor oda alyándékozom őket az iskolámnak , ugyanis ott van egy tó, szökőkúttal illetve egy mini víz eséssel. Ott már eleve van pár aranyhal. Jó ötlet lenne?Angliában élek így elég sokat esik az eső. Ezen felül még azt szeretném kérdezni hogy milyen halakat javasolnál ehez a felszereléshez?
2017. máj. 16. 19:45
 9/10 A kérdező kommentje:
Van 4 felnőtt és egy bébi guppim ezek egfelelnének? még hozzájuk lehetne tenni valamit? Ők amúgy egy olyan 14liter köruli aksiban élnek.3 nőstény és egy (vagy kettő a kicsiről még nem tudom eldönteni) hím van. A nőstények `terhesek´.
2017. máj. 16. 19:56
 10/10 anonim ***** válasza:

A 14 literbe én nem javasolnék semmilyen halat.

Ha már halban gondolkozol mindenképp, minimum 30 literes aksi kell.

Eleve ez alatt a méret alatt, nálunk törvény tiltja a haltartást, nem ok nélkül.

A legtöbb betegség kiváltó oka, a nem megfelelő tartási körülmény. Az akvárium mérete minél kisebb, annál nehezebb biológiai körforgást indítani benne. Ez azt jelenti, hogy nem tudnak megfelelő arányban elszaporodni az ammóniát lebontó baktériumok. A halaknak sem tesz jót a zsúfolt kis helyen történő tartás, aminek következtében. legyengül az immunrendszerük, és jönnek a betegségek.

A kisebb méretű halak, 2-3 évig is elélnek minimális problémával megfelelően gondozva.

2017. máj. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!