Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj ha így helyeztem el a szűrőt?

Baj ha így helyeztem el a szűrőt?

Figyelt kérdés

Beüzemeltem az első külső szűrőm, és szerintem utólag az U alakú csöveknél elnéztem valamit. Nagyon nehezen találtam rá hogy melyik méretű cső tartozik a ki és bevezető ágra (mármint a merev csövek közül), a végeknél tisztában voltam vele hogy melyiken szívja be és melyiken nyomja ki.

A lényeg az hogy a beszívó ág talaj közelbe került, az jó is, viszont a kifolyó ág az akvárium közepének magasságában van, így nem kavarja a vízfelszínt, az csak szépen lassan mozog.

Lesz beüzemelve egy légpumpa is szóval levegőztetve lesz, az lenne a kérdésem hogy azzal együtt baj ha nem a vízfelszín közelében van a kivezető ág vége?



2017. máj. 19. 22:55
 1/2 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem túl szerencsés mert nem lesz jó az áramlás. Biztos, hogy feljebb lehet azt tenni nézd csak át alaposabban. Nem csak az oxigénbeoldás a szerepe hanem a jó keringetés is és ehhez felső részen hosszirányba tolnia kell és alsó résznél szívna szívnia. Az sem túl jó ha az esőztető a hosszabbik oldalon van és a frontüvegre tol, pedig sokaknál így van felszerelve, sajna egy kisebb akváriumnál nem fér el a rövidebb oldalon. Nem mondom, hogy így nem szűrnek csak nem olyan intenzíven.
2017. máj. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most megküzdöttem vele és addig cserélgettem a csöveket amíg a vízfelszíntől egy olyan 7-8 cm-re került a kimeneti tölcsér, így már felül tolja a vizet a hosszanti oldalon és szépen áramlik az egész, köszönöm a segítséget!
2017. máj. 20. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!