Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Gurámi mellé ezek közül...

Gurámi mellé ezek közül melyik társítható?

Figyelt kérdés

Az a dilemmám áll fent, hogy kezdetektől nagyon szerettem volna gurámit tartani. Felírtam magamnak jó néhány halfajtát ami tetszik, mindnek kiírtam a tulajdonságaikat, és most fejben gondolkozok hogy lehetne egy egészséges nem veszekedős társaságot összehozni.


Nagyon tetszik a szumátrai díszmárna, viszont azt olvastam róla hogy csipkelődős (egyébként a legtöbb rajhalról néha írják hogy csipkelődős, máskor azt írják jól társítható). Nagyon szeretném hogyha ezt a fajt össze lehetne egyeztetni néhány gurámival (mondjuk nem a gyöngygurámival mert ő nagyon félős), de nem tudom meg lehetne-e kockáztatni. Rajhalból a szumátrai díszmárnán még felmerült bennem a fekete tetra, valamelyik dániófaj vagy az ékfoltos razbóra, esetleg ezek kombinációja + egy csapat corydoras.


Az akvárium 200 liter, üresjáratos növényesített bár most még nem túl buja, épp csak nekiálltak nőni a frissen ültetett növények.


Az lenne a kérdésem hogy gurámi mellé ezekből a csapathalakból ekkora helyen lehetne társítani egy gazdag búvóhelyes akváriumban vagy nem bírnák jól egymás társaságát?



2017. máj. 24. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos pont sikerült kiválasztanod a legcsipkedősebb és a leggyorsabb halakat.

Szumátrai díszmárna helyett őket szokták ajánlani: [link] meg a vörös karcsú díszmárnákat, ha kiegyezel olyannal, ami egyáltalán nem hasonlít a szumikra.

Fekete tetra helyett fekete fantomlazacot: [link] rózsalazacot, izzófényű pontylazacot, áttetsző pontylazacot, ha nem számít a kinézet.

Az ékfoltos razbóra természetesen működhet. Láttam én már dániót is gurámival, de én magam biztos nem raknám össze őket (vagy rémesen aktívak, vagy gurámicsemege méretűek).

2017. máj. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem megoldható, nagyon sokáig tartottam szumikat, vegyél belőlük 15 db-ot, nagy csapatban nálam nem foglalkoztak más fajjal, mehet melléjük egy pár vagy 1 h 2-3n arányban a gurami, meg 6 corydoras.
2017. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez fennáll a tetra esetén is.
2017. máj. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!