Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

54l-es akváriumról beszélünk.Megfelelő belső szűrővel, melegítő és levegőztetővel, világítással.

Csak élő növényekkel.

2db algaevő harcsa

4db neon

5db rózsalazac

6db guppy

Lakik benne jelenleg.

Mikor elkezdtük a neonok pusztultak sorra. Ez valahogy megállt most a guppyk folytatják. Hol napi hol heti szinten.

A neonoknak mintha csak elment volna a szinük és ennyi. A guppiknál viszont mindig másféle tünetek vannak. Hol a vízfelszinen vannak 1-2 napot, hol mintha uszonyrothadást kapnának. Mára az egyiknek valami fehér van a száján. Úgyhogy már nem tudom mit csinálhatunk roszul. A táplálékuk változatos kapnak élő és szárított eledelt is. Tudom, hogy most sokan vannak de most pótoltuk az állományt.es számítva az elhullásra többet vettünk.Ja és a vízminőség makulátlan tesztek alapján.



2017. jún. 8. 09:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Túl kis helyen, túl sok hal a probléma.

Neon eleve rajban tartható 100 litertől, az algázónak is kell 100 liter.

A levegőztető fölösleges.

Arra a makulátlan vízminőségre azért kíváncsi lennék.

Ammónia, nitrit nitrát teszt.

A háromhetes "üres járatást" végig csináltad?

Szerintem nem.

A probléma pedig itt kezdődik, nem indult be a biológiai körforgás, és a túlnépesített akváriumban felhalmozódott az ammónia, aminek következtében pusztulnak a halak.

2017. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Lehet, egy kép is hasznos lenne.

Mert a leírásból néha nem derül ki, aztán ránézésre egyből feltűnik, hogy pl teljesen rossz berendezésű, stresszes környezet.


Mert valamitől stresszelnek, ez a kérgezéstől kezdve a hőingadozáson át a nem komfortos környezetig minden lehet.


Akkor szokott így minden jönni, mert a stressztől minimumra csökken az immunrendszer működése, és egy gyenge szellőtől is sorra elkapnak minden nyavalyát.


A másik, hogy én elhiszem, hogy minden rendben van, mert jó keresztény vagyok, de ettől ez még semmit nem jelent.

Ha általánosságokba beszélsz, általános választ fogsz kapni.


Szűrő pontos márkája, típusa, vízcserék mennyisége, gyakorisága, vízparaméterek, nem jelzőkkel illetve, hanem mértékegységekben megadva....


Amúgy totál fordítva gondolkozol, amit igen hasznos lenne mihamarabb abbahagyni, még mielőtt egy profin működő halálkamrát találnál a lakásodban, akvárium helyett.


Ha hullanak a halak, nem pótolni kell, pláne mégtöbbet, hogy ha döglenek, akkor is legyenek elegen.

Pont fordítva, mindenféle élőlényt szigorúan tilos berakni egy olyan helyre, ahol tisztázatlan okokból, futószalagon pusztulnak az állatok.

2017. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
*mérgezéstől
2017. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

JBL CristalProfi i80-as belső szűrő van benne.

4 hetet ment üres járatban és lassan fél éves már az akvárium.

Hetente 25%os vízcsere

2hetente pedig alapos ajzatporszívózás is.

Vegyszereket nem használok.

A cserevíz kb 23-25°C-os 24óraig pihentetett csapvíz.

Havonta van szűrő tisztítva de az is csak a leszívott akvárum vizében átlögybölve.

26-27°C ra van állítva a melegítő a hőmérő is mindig ennyit mutat.

A vízminőséget itthon Tetra teljes vízteszt-el szoktam nézni és minden a dobozon előírtak szerint van elszineződve rajta. De már akvarisztikába is vittünk be vizet és ott is azt mondták megfelelő.

A halak mennyisége pedig lehet sok, de sehol nem tudott pontosat mondani nekem senki, hogy akkor mennyi is az annyi. Mindenhol azt mondták kisméretű halaknál db/3l-rel számoljak hát most vannak a legtöbben eddig de még így is benne van eszerint a megengedetbe. Az algaevők is kicsikék az egyik kb 2,5cm a másik 4cm

Holnap készítek képet az akváriumról ha szeretnétek.

Napi 2x kapnak enni a halak de csak amennyit megesznek.

2017. jún. 8. 23:00
 5/16 Salx Narval ***** válasza:
Az akvárium kicsi, a szűrés gyenge, a víz meleg, 4-5 db hal nem nevezhető rajnak,bővíteni kellene de nincs hová már így is sokan vannak 54-literre ami jó ha 40-liter vizet jelent. Ez így nem fog sokáig működni. Ekkora helyen max a guppik maradhatnának ha vennél még 1 vagy 2 elemet a szűrődhöz siporax mini töltettel és hetente 30% vizet cserélnél. A guppiknak is bőven elég 24 fokos víz. A jelenlegi állomány tartásához minimum 100-150 literes akvárium kellene 10-12 fős rajokkal a lazacból és neonból. Amíg nem találsz megoldást a probléma megoldására hetente 2 alkalommal csináld a 25%-os vízcserét.
2017. jún. 9. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
Tőzegkivonatot, égertobozt, esetleg csersavport tehetsz a vízbe, némileg oldja a stresszt és gátolja a penészgombákat. Etess fagyasztott kajával , hogy erőre kapjanak és tegyél be az anciknak egy gyökeret vagy levél és kéregdarabot pl szőlőtőke, patán, cser, tölgy, kéreg.
2017. jún. 9. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Annyira tényleg nem vészes, ha ennél csak kevesebb hal volt, de tény hogy most túl sok van. A szűrő is rendben van, normál halmennyiséget ennek a szűrőnek el kell bírni.


Ez a l/db 4, nem 3! És ez is csak ilyen neon, rózsalazac stb méretű halakhoz használható, az ancihoz pl már nem, hiába most még kicsi, ha megnő, nem nagyon fogja tőled befogadni senki, tehát ott fognak maradni, és terhelni fogják a vizet. Egy kifejlett pár vízterhelésére simán rá lehet számolni 40-50 liter vizet, neked meg annyi van összesen az akváriumba...



Na szóval visszatérve a mostani állapothoz, nekem nem derült ki egyértelműen az ok, lehet az amit Salx Narval írt, lehet más.


Amúgy a vízterhelés nem a halak létszámától, méretétől függ , hanem attól, hogy mennyit ürítenek. (ami nyilván egyenes következménye a létszámnak meg a méretnek)

Viszont a halak 5-ször is ennének 1 nap, meg 10-szer is, és az logikusan annyival több szennyeződés a vízben, tehát hiába nem rettenetesen nagy az állomány, ha 2-szer annyit esznek, meg szarnak, mint normál esetben.


A képet azért küldd el, de én azt tudom neked mondani, hogy a 2 ancit, meg a nőstény guppikat el kéne cserélned mondjuk 2 db gömbmohára, vagy elajándékozni, mert gondot fognak jelenteni.

Ilyen 4 cm körüli, nem túlszaporodó halakból 54 literbe 10-12 db körül van a maximum, nagyon jó szűréssel (külsővel szűrve) lehet kicsit emelni (15 db) de csodára az se képes.


Mivel a halak létszámát vízterhelés szempontjából sokkal inkább a szűrőkapacitás határozza meg, és nem az űrmértéke.

A szűrőkapacitás meg a szűrőanyag térfogatától és minőségétől függ, arról meg nem tudunk semmit.


Etetéssel kapcsolatban én az ellenkezőjét mondom, szerintem 2-3 koplalónapot iktass be, betegség esetén az emésztés is sok energiát elvesz, és a víznek is jót tesz egy kis szünet.

2-3 nap után tényleg mehet fagyasztott kaja, de innentől kezdve szigorúan mindig csak 1-szer etess naponta! Azt szokták mondani, hogy annyit, amit 1-2 perc alatt megesznek, de ez hülyeség, kb annyit, amit fél perc alatt megesznek!


Ja, és fagyiból ne vörösszúnyogot, meg tubit vegyél, hanem ilyen kis planktonikusakat, mint artemia, cyclops, daphnia, szúnyoglárvából fehér , fekete...

2017. jún. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Salx Narval ***** válasza:
Én sem állítom, hogy kizárólag tartási hibákra vezethető vissza a halhullás, természetesen behurcolt betegség is lehetett én is csak a kérdező által leírtakból próbáltam összerakni a képet.:D Az úszórothadás és szájpenész legtöbb esetben tartási hiba. Én úgy vélem, hogy nem elhanyagolható tényező a halak gázcseréje sem ami víz terheltségét illeti.
2017. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tehát akkor amit most tehetek az csak annyi, hogy heti2× 30% vízcsere és ne etessek csak napi 1x, heti 3 nap pedig koplalás? Képet azonnal küldök. Kaja pedig fagyasztott kicsi valami. Esetleg valami gyógyszeres kezelés?? Fa és gömbmoha is van az akiban.
2017. jún. 9. 11:09
 10/16 A kérdező kommentje:
2017. jún. 9. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!