Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A kis guppikat fel lehet...

A kis guppikat fel lehet nevelni mechanikai szűrés és levegőztetés nélkül?

Figyelt kérdés

Kb 30 db 2 hetes guppit tartok egy 5 literes akváriumban, 1-2 naponta lecserélem a víz felét, az oxigénellátás miatt (gondolom a kicsik nem "fogyasztanak" annyi oxigént mint egy kifejlett hal)

Eddig úgy látszik jól vannak nem látszik semmi rendellenesség.

Így probléma nélkül fel fognak nőni, vagy valamin változtassak?


2010. máj. 18. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:

nem semmi szükség a guppy-k nagyon igénytelen állatok,

NEM ÁRT sőt jó ha van, de viszont nem szükséges.

de az ötliterest sürgősen cseréld le minél több literesre ahogy csak tudod,

vagy oszt több felé őket,

mert hiába picik kell nekik is a sok víz.

sztem jobb lenne nekik igy, bár lehet más más hogy van evvel.nincs képed róluk?

2010. máj. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

az előző vok,

ha nagyon ugy tűnik h a levegőt igénylik, akkor szerezz be oxigén cseppet,

100 forintért már kapsz.

2010. máj. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

csináltam egy képet bár nem olyan jó de remélem látszik a lényeg.


[link]


az oxigén cseppel a víz oxigéntartalma nő?

szted mekkora lenne az ideális akvárium a kicsiknek?

2010. máj. 19. 06:08
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem is most született 15 db, 5 literes aksiban vannak. a levegőztetőmbe tettem egy elosztót(olyat, amivel lehet szabályozni). A kis aksiban lejjebb vettem a nyomást, így a nagyba is megy levegő, meg a kicsibe is. és nem hinném, hogy felnőnek probléma nélkül egy 5 literes aksiba. szerezz be egy nagyobbat!
2010. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Ha felnőtt korig szeretnéd őket nevelni, akkor 100literes akvárium, szűrő, fűtés és levegőztető, világítás és növények.Cseréld le 2-3mm szemnagyságúra a talajt,mert a nagy kavicsok között, berohad az ázalék.Olyan, hogy igénytelen hal nincs,legfeljebb akvarista.
2010. máj. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem felnőtt korig akarom őket nevelni a kis akváriumban. Ha nagyobbak lesznek átteszem őket a nagyobb akváriumba a többi halhoz, csak azért lettek elkülönítve hogy meg ne egyék őket a többiek. És a nagyobb akvárium is viszonylag kicsi (25l) ezért csak a legszebbeket tartom meg a többit elajándékozom.


köszönöm a hasznos válaszokat.

2010. máj. 19. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:

Simán fel lehet, nem kell aggódni.:)

A guppi pont azért ennyire elterjedt, mert szinte a legigénytelenebb fajta, még a pocsolyában is megél, és gyorsan szaporodik..

Példát onnan is tudok mondani, hogy anno apukám többszáz vagy már ezer példányt nevelt föl akváriumba szűrés nélkül..

Fütés meg pláne hogy nem kell nekik, nem trópusi halak kb 20-25 fokban érzik jól magukat, az meg sima szobahőmérséklet.

Nézz el mondjuk a városligetbe, nagyon sok van.. és hol a fűtés? vagy szűrés? az egész egy mocsár nyáron..:S

2010. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én nem szeretnék vitába szállni senkivel, mindenki úgy tartja a halait ahogy akarja.Nyilván egy tapasztalt akvarista, megtudja teremteni az ideális körülményeket berendezések nélkül is.Ezt a kezdők is megtehetik és gyakran meg is teszik, még szerencséjük is lehet néha.Az oldalakat végigolvasva,az eredménye meg is látszik." Miért pusztultak el a halaim? " A válasz nagyon egyszerű, csak nehéz elismerni.Azért mert nem megfelelő körülmények között tartották őket.Minket annak idején még úgy tanítottak, az akkori tapasztalt akvaristák, hogy a lehető legjobb feltételek mellett neveljük a halainkat.Nem azon kellene vitatkozni, hogy mit lehet nélkülözni egy akvárium felszereléséből,mit bírnak még ki a halak, hanem azon, hogy még mivel tudnánk jobbá és hosszabbá tenni az életüket.Kedves kérdező,sajnos a nagy akváriumod is kicsi ahhoz, hogy párat még ezekből beletegyél, főleg ha már más halak is vannak benne.Nem írtad ugyan,hogy milyen és mennyi halad van, de feltételezem nem 3-4 db.Minimum annyi liter vizet számolj egy-egy halra, ahány centiméter a felnőtt állat mérete.Ha nincs ragadozó halad és dús növényzeted van, akkor az 1,5-2 cm halakat már tarthatod a társas medencében.Én leírtam már, hogy milyen felszerelés kellene, a többi a te dolgod.Sok sikert, az ivadék felneveléséhez és az akvarisztikához.
2010. máj. 20. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Bocsánat, elfelejtettem a kérdésre válaszolni.Igen fel lehet őket nevelni, gyakori részleges vízcserével és talajtakarítással.A hely viszont, hamar szűk lesz.
2010. máj. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!