Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 192 liter, háttér szűrés?

192 liter, háttér szűrés?

Figyelt kérdés

A háttér mögött lesz a vízpumpa:

[link]


A pumpa baloldalt 1cm-s lukon fújja ki a vizet, és

jobboldalra fúrtam 2db 1cm-s lukat, az elég lesz vajon?

[link]


És az hülyén néz ki hogy a háttér magasabb mint az akvárium? Azért hagytam így, mert ez egy 50cm magas asztalra lesz rárakva, nem szemmagasságban lesz, kicsit lejjebb és ha levágom a hátteret pont jóra, akkor mögé lehet látni fölülről, így viszont nem.

Nem tudom hogy levágjam e.


2011. aug. 19. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem szükséges levágni,ha nem szemmagasságban lesz :)
2011. aug. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem néz ki hülyén, maradhat így.

Na, a szakmai rész. Már ez így marad, de jobb lett volna, ha a szűrő középre kerül, a beszívás pedig a két oldalra. Elvileg hatékonyabb, de elsőre kicsit furcsán hangozhat.

Szerintem a beszívás nem lesz elég, de próbáld ki üresen, az a biztos. Feleslegesen ne furkálj. De amúgy miért vannak olyan magasan a lyukak? A szűrőközeg alsó rétege nem fog dolgozni. Meg jó lenne terelőkkel megoldani az egészet, hogy szépen járjon át mindent a víz. Így a legrövidebb utat választja, alig lesz szűrés.

Megmutatom, mire gondolok:

[link]

2011. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez biológiaihoz elketyeg, de mechanikai szűréshez nem a legjobb tervezés.

Ha mondjuk egy belső szűrőből indulsz ki, felül nyom, alul szív, de ugyanazon az oldalon.

A külsőt szintén úgy kell rakni, hogy a beszívó csonk fölött nyomja vissza a vizet, nem pedig az ellenkező oldalon.

Neked, a víz ami kifolyik, az átlóban leáramlik, és visszamegy a szűrőbe.

Rendesen ez úgy nézne ki, hogy felül kifolyik, ettől beindul egy áramlás, az áramló víz nekitorlódik a túlsó oldalüvegnek, (esetleg frontüveg). Itt máshova nem tud menni, így lebukik, aztán visszakanyarodik, és magával sodorja az aljzaton lévő szennyeződés nagy részét, és a lebegő szennyeződések is sorra kerülnek rövidesen. Nincs más választásuk, ezzel az áramlással ez elkerülhetetlen.

A Te verziódról ez nem mondható el.

Murr linkjében is majdnem ez az elv.

Ott is azonos oldalon (háttér) van a beszívás, és a kifolyás. Felül kifolyik, ebben az esetben a frontüvegen bukik alá az áramlás, és hátrafelé sodor végig az aljzaton.

Az az egy csavar abban a verzióban, hogy nem csak alul szív be, (szerintem ezért is van kicsit lefelé írányítva az áramlás) hanem a vízfelszínt is direkt módon szívja be.

De mivel oldalt elég kicsi a rés, és a kifolyó víz is lefelé van állítva, az uralkodó vízáramlás olyan, mint az alap példában.

2011. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hoppá. Hát még beforraszthatom a lukakat, mert van egy darab amit levágtam a jobb széléből és ha abból kivágok egy kört aztán belepasszírozom a lukba és beleragasztom.


Középre is befér a szivattyú végülis van annyi hely mögötte.

Azt látom a képen, hogy középen fúj ki, de most az hol szív be? Ott nem is látszik semmi.


Végülis azért nem raktam nagyon lentre a szívó lukat, mert ha táptalajt rakok alulra, nehogy azt beszívja nekem az elég könnyű talaj. De persze lehet, hogy nem is szívná be :/

2011. aug. 21. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:

A másik képen a két szélén szív be, 2 kis résen a háttér, és az üvek közt, az aljzattól a felszínig. Am. szélen is jó, ha kifolyik, csak nem tudom, elég magasan van e az a kifolyó lyuk.

Az se olyan nagy baj, ha nincs túl lent a beszívó lyuk, csak több kéne, úgy közvetlenül a lyuknál kisebb lenne az áramlás, és nem szívná be olyan könnyen a talajt, a vízforgatás viszont megmaradna, mert attól a motor teljesítmény nem változik.

2011. aug. 22. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!