Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok adni pár tippet/tanác...

Tudnátok adni pár tippet/tanácsot Betta tartásához?

Figyelt kérdés

Kezdő haltartó vagyok.nem rég vettem egy kicsi bettáknak való akváriumot (1 db bettának), és mivel nem igazán értek hozzá szükségem lenne pár tanácsra. (1L-szűrő nélküli, vízcserélgetős)

pl.: mellette lehet-e valamit tartani (rák,pici hal,csiga-nem szaporodik-e túl).milyen növény legyen benne.sózni kell-e...

az értelmes válaszokat előre is köszönöm!



2017. jún. 13. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Vidd vissza fiam, alkalmatlan hal tartásra, az ilyen kezdőket nyomják át vele. Törvény szerint 30 liter a minimum, de ha ezt nem vesszük alapul akkor is 20 liter kell egy bettanak. 1 litert szűrni se lehet az semmi , nem akvárium. Két lehetőség van vagy visszaviszed és tisztességesen felkészülsz a betta tartásra, vagy kivégzel pár halat azzal a kínzókamrával és aztán kezdesz olvasgatni és csinálni egy tisztességes betta akváriumot.
2017. jún. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ami egy bettának kell:

- minimum 30 literes, fedett akvárium (mivel feljön levegőért, megfázik, ha lehűl a víz feletti levegőréteg)

- szűrő

- fűtő (28C-ra állítva)

- búvóhelyek (növények, meg dekor, amit akarsz)


Amit vettél, sajnos nem akvárium, csak egy kisebb ásványvizespalack:(

Be kellene tiltani, hogy figyelmeztető felirat nélkül, akvárium megnevezéssel árusítsanak ilyesmit, és átvágják az olyan kezdőket, mint te:(

2017. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van, vidd vissza azt a poharat a kereskedésbe. Te se szeretnél egy négyzetméter területen megdögleni.

Minimum harminc liter kell neki, de azt úgy megmondom hogy minél kisebb egy akvárium, annál nehezebb felállítani a biológiai egyensúlyt. Kezdj el szépen haltartásról olvasni mielőtt belevágsz egyáltalán, mert lehet akkora nyűggel jár ami neked nem biztos hogy kelleni fog.

2017. jún. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az allatkereskedesekben ezek a halak mindig el vannak zarva egy kicsi dobozba,gondolom az sem a legjobb nekik...
2017. jún. 13. 19:04
 5/13 A kérdező kommentje:
"My Fun Fish Tank" a neve ha jol tudom
2017. jún. 13. 19:09
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem. Egyébként most már be van tiltva ez is, a kereskedő akkor ezt is rosszul csinálja, egyébként azt szokták azóta csinálni mióta betiltották a kis gömbakváriumban való elhelyezésüket, hogy minden akváriumba raknak belőlük egyet-egyet mert nem lehet őket együtt tartani.
2017. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:
100%
Nyugodtan vidd vissza a boltba azt a küblit és követeld vissza a pénzedet. Úgy adták el, hogy halat rakhatsz bele, azonban a törvény szerint erre alkalmatlan. Ez így hibás teljesítés, fogyasztóvédelmileg sima ügy.
2017. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Az allatkereskedesekben ezek a halak mindig el vannak zarva egy kicsi dobozba,gondolom az sem a legjobb nekik..." - remélem, nem ebben a szellemben akarsz állatot tartani.

Amelyik állatkereskedés így csinálja, az kínozza az állatot, remélem, te nem erre hajtasz.

2017. jún. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Hirtelen ránéztem a magyarázatra, azt hittem a szűrő 1 literes, mondom az tök jó... :D


Gondolom láttál már cipősdobozból kismacskákat árulni...

És nyilván tisztában vagy vele, hogy azután, hogy valaki megveszi, és hazaviszi őket, utána nem cipősdobozban élnek 15 évet...

Na a halakkal ugyanez a helyzet.



Az 1 literes befőttes üvegedben 1 db gömbmohát lehet életben tartani.

2017. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Termeszetesen nem. Egyebkent bocsanat 3.3litres,nem tudom mennyit valtoztat rajta...
2017. jún. 13. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!